Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > SmartLabs Smart TV Akıllı Televizyon Uygulaması
SmartLabs Smart TV Akıllı Televizyon Uygulaması
20.12.2019 18:42

Günlük yaşamımızda iletişim, fiziksel etkinliklerimizin takibi, satın alma gibi binlerce şey için uygulamalar kullanıyoruz. Bunların arasında kitap okumak, müzik dinlemek, görüntü izlemek gibi içerik tüketimleri de var. Kullandığımız uygulamaların çoğu mobil aygıtlarda yüklü. Ama son yıllarda akıllı televizyon (Smart TV) yetenekleri çok gelişti ve artık “büyük ekran” üzerinde de uygulamaların yaygınlaşmakta olduğunu görüyoruz.

Sadece bir televizyondan fazlası

Akıllı televizyonun internet bağlantısı sayesinde kullanıcılar artık klasik televizyonun yanı sıra internette görüntü izleyebiliyor, sosyal medyaya ve arşivdeki TV programlarına erişebiliyor, video oyunları oynayabiliyor ve gazete okuyabiliyorlar.

Akıllı TV sayesinde bir işletmeci klasik bir set üstü alıcı (STB) eklemek gerekmeden doğrudan müşterilerinin akıllı televizyonlarına kendi markasını taşıyan, iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay uygulamalar dağıtabiliyor. Bu uygulamaların başlatılması kullanıcıların ilgisini çekiyor ve evlerde hem ücretsiz hem ödemeli içerik tüketimini arttırıyor.

Akıllı TV uygulamaları

SmartLabs Smart TV uygulamalarının televizyonu kullanıcı için daha cazip, işletmeci için daha karlı hale getirmeye yardımcı olduğu başlıca alanlar var.

Markalaşma. Bir işletmecinin uygulaması logolar ve renklerle kullanıcıları arasında markanın bilinirliğini yükseltmeye yardımcı oluyor.

Kişiselleştirilmiş içerik. Dahili öneri hizmetleri kullanıcılara ilgilerini çekmesi olası içerikleri izlemeleri için rehberlik ediyor. Bu kişiselleştirme aynı zamanda uygulama içi, doğrudan hedefe yönelik reklamlarla kazancı da arttırabiliyor.

Dahili analizler. Uygulamayı SmartCARE ürünüyle bir araya getiren bir işletmeci, kullanıcı davranış verilerini toplayıp inceleyerek, kendi kullanıcılarının gereksinimleri hakkında daha iyi bilgi sahibi olabiliyor. Bu tip veriler işletmenin her düzeyinde kararların daha bilgiye dayalı olarak verilmesini sağlıyor

Çoklu ekran. SmartLabs Smart TV uygulamasının en önemli özelliklerinden birisi, çoklu ekran desteği. Bu sayede kullanıcılar televizyondan akılı telefona, tablet veya tam tersine geçerek, izledikleri içeriklere farklı aygıtlarda kaldığı yerden devam edebiliyorlar.

SmartLabs Smart TV Uygulamaları

SmartLabs set üstü alıcılar, PC’ler, tabletler, akıllı telefonlar, Samsung Smart TV ve LG Smart TV gibi çok geniş çeşitlilikte aygıtlar için son kullanıcı uygulamaları ve arayüzleri geliştirmekte derin bir uzmanlık biriktirdi.

Bir akıllı televizyon uygulaması geliştirmek, özellikle şifreli sistemler kullanırken oynatma kalitesi ve donanım uyumluluğunun nasıl sağlanabileceği konusunda kendine özgü deneyim ve bilgi gerektiriyor. Geliştirme ekibinin bu uygulamaların kurulduktan sonra kusursuz çalışmalarını garantilemek için çok sayıda firmanın geniş çeşitlilikte akıllı televizyonlarına erişebilmesi gerekiyor.

SmartLabs ekibi her türlü ekran üzerinde tek bir mantık ve tasarımı kendiliğinden destekleyen, kullanımı kolay, iyi tasarlanmış uygulama arayüzleri yaratıyor. SmartLabs uygulamalarında çoklu ekran desteklendiği için, kullanıcılar aygıtlar arasında kesintisiz geçiş yapabiliyorlar.

Televizyon kanallarının ve isteğe bağlı içeriklerin izlenmesine rahatlık getirmenin yanı sıra SmartLabs uygulamaları öneri hizmetlerini, sosyal medya bütünleşmesini, arayüzlerin özel markalanmasını destekliyor ve benzersiz isteğe bağlı özelliklerin kolayca eklenmesine yardımcı oluyor.

SmartLabs sadece yüksek kaliteli Smart TV uygulamaları geliştirmiyor, aynı zamanda bunları faturalandırma ve müşteri hizmetleri için gereken arka uç sistemleriyle bütünleştiriyor.

SmartLabs SmartTUBE çoklu ekran çözümünün bütünleşik bir parçası olarak işletmeci müşterilerinin birçoğunda kurulu olan Samsung, LG, Android tabanlı akıllı televizyonlar için Smart TV uygulamaları sunuyor.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi