Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > SHOTOVER Havadan Çekim Kameraları Baja 1000 Yarışında
SHOTOVER Havadan Çekim Kameraları Baja 1000 Yarışında
22.02.2020 10:27

SHOTOVER ürünleri 2019 SCORE International Baja 1000 yarışlarında yedi farklı sistemle tüm etkinliği çekti. 1967 yılında kurulan Baja 1000, Baja Kaliforniya Yarımadasındaki yarışa tüm dünyadan katılımcıları çeken, en saygın doğal arazi motor sporu yarışmalarından birisi.

Rotaya bağlı olarak 600 ile 850 mil arasında değişen yol geleneksel olarak Ensenada’da başlayıp bitiyor ve motosiklet, ATV, UTV, yapım araçları, iki kişilik arabalar (buggy), kamyonlar ve özel üretim yarış arabaları gibi farklı sınıflarda rekabet edecek yarışmacılara açık. Fabrika destekli gruplardan oluşan yarış ekipleri, modifiyesiz fabrikasyon araçlarla yarışan küçük ekiplere özel araçlar imal ediyor ve helikopterle takip araçları sağlıyor.

SHOTOVER havadan çekim serisinin sonuncusu B1, Tempt Media, Icon Helicopters, Cantina Racing ve SHOTOVER Teknisyeni Nick Sprague’nin yardımlarıyla yarışta ilk çekimini yaptı. Çok küçük boyutlu B1 sistemi, Blackmagic Micro Studio 4K kamera ve Fujinon 24 x 7.8 lensten yararlanarak pürüzsüz, sarsıntısız çekim sağladı.

Soldan sağa: 1) South Coast Helicopters, Justin Chapman, Glickenhaus, ve H1 Media 2) Bryan Moore ve Jim McCoy 3) Bryce Menzies, Menzies Motorsports ve Justin Chaisson.

Bu yıl Baja 1000 bir rekor kırarak 6 adet SHOTOVER F1 kamera sistemiyle yüksek hızlı yarışlar sırasında son derece sarsıntısız çekimler yaparak bu açık platformlu sistemlerin güvenilirliğini kanıtladı. SHOTOVER F1 2019 Formula One Race Season ve King of Hammers çekimleri gibi işler dahil Canlı aksiyonlu etkinlikler için küresel ölçekte üst düzey görüntü yönetmenlerinin tercihi olmaya devam ediyor.

Soldan sağa: 1) Tempt Media ve Eric Everly. 2) Nel Boshoff ve H5 Helicopters. 3) Pursuit Aviation, Craig Hosking ve JP de Lespinois.
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.