Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Edgeware StreamBuilder ile Yeni Kuşak İnternet TV
Edgeware StreamBuilder ile Yeni Kuşak İnternet TV
24.03.2020 17:02

Edgeware StreamBuilder sayesinde piyasadaki en ileri just-in-time ABR (Adaptive Bit Rate) paketleme teknolojisi kullanılarak çevrim içi televizyon hizmetleri kurulabiliyor. İsteğe özel çevrim içi kanallar kolayca ve uygun maliyetle sunulabiliyor. Bölgesel kanallar kurularak ilgi ve erişim arttırılarak, reklam verenlere cazip olanaklar sunularak kazanç akışları eklenebiliyor. Ve bütün bunlar yayın düzeyinde kaliteyle sunularak, televizyon yayıncılığın ötesine hazırlanabiliyor.

Edgeware StreamBuilder her türlü aygıta OTT dağıtımı için gereken canlı ve VoD içeriklerin hazırlanmasını gerçekleştiriyor. Akışların doğru kesimlendirilmesi, zaman kaydırmalı hizmetler için içeriklerin depolanması, her türlü format ve aygıta (HLS, DASH, MSS) just-in-time ABR paketleme ve şifreleme işlemlerinin tümü, Edgeware StreamBuilder ürün ailesinde sunuluyor. Bu yenilikçi teknolojiye Edgeware’in reklam ekleme teknolojisi Virtual Channel Creation, altyazıların OCR tabanlı kod dönüşümü eklenerek, her şeyin geniş kapsamlı bulut ortamlarında veya COTS makineler üzerinde çalıştırılma olanaklarından yararlanarak, isteğe özel kanallar ve canlı akışlar oluşturulabiliyor.

Edgeware StreamBuilder şu ürünleri içeriyor:

  • Ingest ve Segmentation
  • Time-shift TV
  •  Packager ve Protection
  • Ad Enabler
  • OCR Subtitling

Bölgesel çevrim içi kanallar

Bölgesel çevrim içi kanallar kurmak tipik olarak bellek ve kodlayıcı kapasitesinde önemli yatırım gerektiriyor. Edgeware StreamBuilder bu maliyeti önemli oranda azaltan bir içerik birleştirme teknolojisi sunuyor. Bu teknolojiyi Virtual Channel Creation çözümü dahilinde sağlıyor. Bu teknoloji için tipik uygulama alanları, bölgesel reklamlar, haber ve hava durumu içerikleri olsa da, özel bir nüfus grubuna özel kanallar oluşturmak için de kullanılabiliyor. İçerik birleştirme teknolojisi, tamamen yeni kanallar veya canlı internet akışları yaratmak için canlı-canlı veya VOD-canlı gibi farklı tipte içeriklerin bir araya getirilmesine imkan veriyor. 

Bölgesel reklam ekleme

Edgeware StreamBuilder’ın Virtual Channel Creation çözümünün bölgesel reklam ekleme işlevi, reklam verenleri cezp etmek için önemli bir değer taşıyor. Bölgesel bir kanalın getireceği ilgi artışıyla, reklam verenler tipik olarak ürünlerini yerel izleyicilere tanıtmakta daha büyük bir kazanç görüyorlar ve reklamları ülke çapında bir kanaldan daha mantıklı görünüyor. StreamBuilder sayesinde bu artık içerik birleştirme teknolojisi kullanılarak daha uygun maliyetle ve kolaylıkla yapılabiliyor. 

Bölgesel reklam ekleme reklam kararları için VAST desteği uygulanarak orijin tarafında dinamik olarak yapılıyor ve SCTE-35 reklam işaretçileri tarafından başlatılabiliyor. İçerik birleştirme teknolojisi ağın orijin tarafında akışın içerisine reklam birleştirmeyle benzersiz reklam ekleme olanakları sunarken, Edgeware’in Ad Enabler ürünü bu kesimin uzunluğunu reklam arasının süresine tam olarak uyacak şekilde ayarlıyor. Tam doğru kesimlendirme, reklamın CDN gibi dağıtım zincirlerinde daha sonra birleştirildiği senaryolarda veya üçüncü tarafların sunucu tarafında reklam ekleyerek özelleştirme (manifest manipulation) çözümlerini kullanarak dinamik reklam ekleme için önem taşıyor.

Buluta uygun

Edgeware StreamBuilder en yüksek kurulum esnekliği düşünülerek tasarlandı; tercih edilen bulut ortamı üzerinde, denetimli bir yazılım hizmeti (SaaS) olarak veya tesis içerisinde. StreamBuilder’ın bulut dostu oluşu, AWS ve Azure’da referans kurulumlar, nesne tabanlı bellek deposu desteği ile REST API’ler sunuyor ve akışları bulut içerisine kaydetmek için birden fazla seçenek içeriyor. 

Edgeware ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 474 09 27 numaralı telefondan Orsatek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.