Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ATEM Mini ile İnternet Yayıncılığı Workshop’u Gerçekleştirildi
ATEM Mini ile İnternet Yayıncılığı Workshop’u Gerçekleştirildi
24.03.2020 19:01

MediaCast, geçtiğimiz günlerde kendi ofisinde “ATEM Mini ile İnternet Yayıncılığı Workshop”u gerçekleştirdi. MediaCast Teknik Satış Müdürü ve Canlı Yayın Uzmanı Cenk İskin’in sunumuyla gerçekleşen workshop’ta, katılımcıların Blackmagic ATEM Mini’ye ilgileri büyüktü. 

Workshop’un ilk oturumunda, ATEM Mini’nin hem video switcher hem de capture kart özelliği canlı olarak test edildi. Video switcher özelliği, etkinlik salonunda kurulan greenbox üzerinde katılımcıların katkısıyla uygulama yapılarak test edildi. Test sırasında katılımcılara picture in picture ve ses kanallarının dahil olduğu diğer teknik özelliklerin kullanımı da gösterildi. Bununla birlikte ATEM Mini’nin avantajlarından biri olan sahip olduğu tonlarca video efektlerinin kullanımında “cut” ve “auto” butonlarının işlevlerinden bahsedildi. 

İkinci oturumda ise kullanımı oldukça kolay olan ATEM Mini’de bulunan ücretsiz Software Control sayesinde nasıl düzenlemeler yapılabildiği anlatıldı.  Twitch, Skype, Facebook Live, YouTube gibi diğer canlı yayın yazılımları üzerinden sosyal mecralarda 1080p canlı yayınlar gerçekleştirildi. Sunum süresince tüm teknik özelliklere değinen Cenk İskin, ATEM Mini’nin geniş plan ve yakın plan gibi farklı açılardan çekim yapmak için 4 adet kamera girişinin bulunmasının, bir yaka mikrofonu girişi ve HDMI video çıkışının bulunmasının, söyleşiler ve sunumlarda yüksek kalite işler yapılmasına olanak sağladığını vurguladı. 

Çok sayıda prodüksiyon firmasından gelen katılımcılar İskin’e, ATEM Advanced Chroma Key, Fairlight ses mikseri ve DVE konularında merak ettikleri tüm soruları yönelttiler. Katılımcılar workshop’u faydalı bulduklarını ve ATEM Mini hakkında edindikleri bilgilerden memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Blackmagic Design ATEM Mini hakkında daha fazla bilgi için 0212 222 4502 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.