Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Afrika Çölünde Sachtler flowtech100 ile Aslanların Peşinde
Afrika Çölünde Sachtler flowtech100 ile Aslanların Peşinde
26.04.2020 16:01

Chris Schmidt yaşamını gezegenimizin doğal güzelliklerini belgelemeye adamış bir fotoğrafçı, kameraman ve görüntü yönetmeni. Geniş ve zorlu arazilerde soyu tükenme tehlikesi altındaki aslanları izleyip belgelerken yanına flowtech100 tripodunu aldı. 

http://broadcasterinfo.net/systems/images/KapakResimleri/ea7cabef-8963-4e90-afc4-fbd975fe400a.jpghttp://broadcasterinfo.net/systems/images/KapakResimleri/ea7cabef-8963-4e90-afc4-fbd975fe400a.jpg

Namib Çölünün aslanları

The African Survivors adlı belgesel, National Geographic desteğiyle 15 gün boyunca Afrika’daki Skeleton Coast Park ve çevresinde aslanları gözlemliyor. 

flowtech100 ile uzaklara gitmek

Chris yapımın çoğunda bir Sachtler FSB10 hidrolik kamera kafası, RED Dragon kamera, SmallHD monitör ve Anton/Bauer Titon 90 ile çalışan bir Edelkrone follow focus ile donattığı flowtech100 karbon-fiber tripodundan yararlandı. Bazen toplam 11 kiloya kadar ağırlaşan yükle bile flowtech100 ekibin çevik ve mobil olmasına imkan verdi.

flowtech100 büyük fark yaratıyor. Sadece çok hafif olması değil, omuzda taşınmak üzere rahat ve kolay tasarımıyla da. Aşırı tozlu ortamlarda çalıştığımız için çok sağlam ve dayanıklı olması da çok önemliydi. Toz tripodda hiç soruna neden olmadı.

 Hızlı ve kolay kurulum 

Chris ve ekibi aslan sürüsünü bulmak ve güvenli olarak yaklaşmak için çok hareket etti. Aslanların en iyi anlarını kaçırmamak için çok hızlı kurulum yapmak zorundaydılar. flowtech100 işlerini kolaylaştırdı.

Chris’in flowtech ile ilk deneyimi Norveç’te dondurucu bir soğukta misk öküzlerini çekerken olmuştu. “Eldivenlerle flowtech’i kolayca ayarlayabildim. Başka bir tripodlar bu imkansız.

Sıcakta ve soğukta enerji

Chris’in doğa çekimlerinde Anton/Bauer’in sağlam ve güvenilir Titon pilleri ilk tercihi haline geldi. Piller sıcaklığın bazen 50 dereceye ulaştığı acımasız çöl coğrafyası için çok önemliydi. Norveç’teki misk öküzü projesi için Titon -60 dereceye inen sıcaklıklarda da aynı performansı gösterdi.

Titon’lar başka markalarda bulamayacağınız ekstra özelliklere sahipler. Örneğin LED gösterge sayesinde hiçbir zaman pillerde ne kadar şarj kaldığı konusunda şüpheye düşmedim. Dahili P-TAP ve USB portlarıyla diğer aygıtları ve telefonumu şarj edebilmek da büyük kolaylık.

Umudu belgelemek

Chris yorum yaptı: “Vahşi yaşam fotoğrafçılığı ve film çekimlerinde donanımınızı ve sınırlarınızı iyi bilmeniz gerekiyor. Flowtech ve Titon bataryalarla olan deneyimime dayanarak, her koşulda birlikte olacağımızı biliyorum.”

Sachtler ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.