Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kore’de AJA HELO Görüntü Akışıyla ile Eğitim Yayınları
Kore’de AJA HELO Görüntü Akışıyla ile Eğitim Yayınları
24.06.2020 13:02

Covid-19 pandemisi nedeniyle dünya çapında okullar kampüslerini kapattığı için, medya kanalları üzerinde uzaktan eğitim programlarına olan talep patlama yaşıyor. Güney Kore’de halka bilgi ve eğitim içerikleri sunmaktan sorumlu yerel EBS (Educational Broadcasting System) eğitim yayın sistemi hızla yeni dijital dersliğe dönüşerek, bölgedeki okul öncesi, ilk ve orta öğretim (K-12) öğrencileri için eğitim programları hizmetini hızlandırdı. 

Kuruluşun içeriğine çocuklar her gün sabah 9 ile 12 arasında EBS Learning YouTube Channel üzerinde erişerek, okullar yeniden açılana dek ilgi, ilham ve eğitim almaya devam ediyorlar. Her canlı görüntü akışı, bir AJA HELO H.264 görüntü akış ve kayıt aygıtıyla destekleniyor. 

KBS (Korean Broadcasting System) ile resmi bağlantılı EBS, dört büyük stüdyo ve 16 adet e-eğitim stüdyosunu kullanarak iki karasal ve dört kablo istasyonu işletiyor. 2019 yılından bu yana YouTube akışlarında AJA HELO kullanan EBS, 2020 başlarında tesissini yükseltmeye karar verince HELO ile olumlu deneyimi nedeniyle ek HELO’lara yatırım yapmaya yöneldi. Aygıtın güvenilirliğinin ve yüksek kaliteli görüntülerinin avantajlarını yaşamış olan EBS, web sitesine ve YouTube’a canlı görüntü akışlarını desteklemek için HELO bütünleşmesini on adet e-eğitim stüdyosuna genişletti. Her stüdyodaki kablosuz micro mux içeren Sony PMW-EX3 kameraya bağlı AJA HELO, canlı kamera sinyallerini YouTube’a hızla ve kolayca aktarmak için kullanılıyor. 

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.