Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Riedel’den Yeni MediorNet Donanım ve Yazılımı
Riedel’den Yeni MediorNet Donanım ve Yazılımı
25.06.2020 13:02

Riedel görüntü ağ bağlantı aygıtları ailesi MediorNet’i genişletti. 13 yeni donanım ve dokuz yeni yazılım uygulamasıyla MediorNet ürün serisi, günümüzün SDI, IP ve hibrid yapım ortamlarının dağıtık yönlendirme, işleme ve çoklu görüntüleme gereksinimlerini karşılamak için her zamankinden daha iyi donanımlı. 

Riedel’in ilk yeni donanımı MediorNet MicroN UHD, ödüllü MicroN medya dağıtım ve işleme aygıtının büyük modeli. Riedel’in dağıtık ve yazılım tanımlı yaklaşımıyla tasarlanan MicroN UHD, MediorNet platformuna daha fazla bant genişliği, daha fazla giriş-çıkış, daha yüksek çözünürlükler ve daha yüksek sinyal işleme gücü katıyor. Yeni ürün 12G SDI arabirimleriyle UHD sinyallerini destekliyor ve 400G omurga bağlantısıyla 48 adede kadar görüntü sinyalini sadece 1RU kasaya sığdırıyor. 

Riedel genel merkezi ile daha önce Embrionix olarak bilinen Riedel Montreal’den ürün yönetim ve mühendislik ekipleri arasındaki yakın işbirliği, MediorNet MuoN, VirtU ve FusioN serisini doğurdu. Yenilikçi, ultra yoğun SFP teknolojilerine dayanan bu yeni sinyal işleme modülleri ve merkezleri, akıllı MediorNet sinyal arabirimleri ile çekirdek anahtarları tamamlıyor ve Riedel görüntü ürün portföyünü tamamen IP çözümlerle zenginleştiriyor. 

 MediorNet ürünlerinin beyninde yenilikçi MuoN SFP teknolojisi var. MuoN SFP’ler VirtU kasalar veya piyasada yaygın satılan IP anahtarları içerisinde kullanılabilen, çok küçük bir boyutta teslim edilen, takılıp çıkarılabilen ağ geçit yolu ve sinyal işleme aygıtları. Yazılım tanımlı MuoN donanımı, BNC, fiber, HDMI gibi farklı giriş ve çıkış yapılandırmalarıyla birlikte alınabiliyor ve çeşitli uygulamalarla yapılandırılabiliyor. Basit bir yazılım lisansı değişikliği, aygıtı sadece 1RU boyutta up/down/cross çeviriciye, JPEG-2000/XS kodlayıcı ve kod çözücü, ses yönlendirici ve hatta çoklu görüntüleyiciye dönüştürüyor. 

Riedel’in dağıtık görüntü ağı aygıtları portföyü, VirtU ve FusioN ürün serileriyle daha da zenginleştirildi. Piyasadaki en yüksek yoğunluğu sunan VirtU IP çekirdek altyapı platform, sadece 1RU kasada çok sayıda Riedel MuoN SFP işlemci barındırabiliyor ve hem büyük bir ağ geçit yolu yığını hem de yüksek yoğunluklu bir sinyal işleme ünitesi olarak kullanılabiliyor. 

Benzer şekilde, FusioN da bir dizi yazılım uygulamasıyla yapılandırılabilen, küçük boyutlu bir bağımsız çalışan giriş-çıkış ve sinyal işleme aygıtları serisi. Küçük boyutları ve düşük güç tüketmeleri sayesinde FusioN aygıtları sinyal kaynaklarına veya hedeflerine yakın yerleştirilerek yapım ortamlarında güçlü verimlilikler yaratılabiliyor.

 Riedel yeni yazılım tanımlı donanım platformlarının yanı sıra, bir dizi yeni up/down/cross çevrim, kodlama/kod çözme, ses yönlendirme, çoklu görüntüleme için uygulaması ve bir dizi IP ağ geçit yolu uygulaması da çıkardı.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.