Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > kmfm Omnia.9 PTN Sanal Ses İşlemeyle ile Sanala Geçti
kmfm Omnia.9 PTN Sanal Ses İşlemeyle ile Sanala Geçti
25.06.2020 13:43

Birleşik Krallığın Kent şehrindeki kmfm, Telos Alliance firmasından Omnia.9 PTN yüksek yoğunluklu sanal ses işleme yazılımı en yeni ses işleme çözümüne kavuştu. Bu güncellemenin teknik sorumlusu Mühendislik Danışmanı Marc Bakos oldu. 

kmfm tüm dijital sesleri Telos Alliance’ın en gelişmiş yazılımı Omnia.9 PTN kullanarak kümeli bir güvenilir sunucu ortamında işliyor. Ardından ses kodlanıyor ve birden fazla noktaya dağıtılıyor; bölgedeki tüm vericilere sıkıştırmasız olarak gidiyor, internet ve DAB için kodlanıyor. Verici merkezlerinde kodları çözülen sesler ilgili verici donanımına doğrudan aktarılmak için MPX haline getirilip tamamlanıyor. Mükemmel zamanlanmış seslere RDS bilgisi de ekleniyor, son derece yüksek ve net sesler elde ediliyor. 

Bakos, Telos Alliance, geliştirici personeli ve çözüm ortakları Broadcast Bionics ile yazılımla bugün yapılabilenlerin sınırlarını zorlamak için yakın işbirliği içerisinde çalıştı. Ses işleme özel olarak tasarlanan FPGA ve DSP devreli özel amaçlı bir donanım ünitesinden, kendini kanıtlamış sunucu donanımı üzerinde çalışabilen gerçek zamanlı bir yazılım hizmetine evirildi; böylece daha yüksek güvenilirlik ve daha çeşitli uygulama yöntemleri elde edildi. Sistemin Livewire yapısından Pathfinder Core PRO ile birlikte yararlanan kmfm, yönlendirmeyi artık daha iyi yönetebiliyor.

kmfm sürekli yükseltmeler ve ek stüdyolarla tesis içi iş akışını genişletmeyi planlıyor. 

Bakos sadece bu yeni ses işleme kurulumu için değil, Axia Fusion konsollar, Pathfinder gibi diğer Telos Alliance ürünleri için de Telos destek birimiyle ne zaman iletişime geçse birinci sınıf hizmet ve yüksek ilgi gördüklerini vurguladı.

Yeni ses işleme ağı sayesinde kmfm artık daha verimli, kolay ve rekabetçi çalışabiliyor. Çok yer kaplayan, güç harcayan, karmaşık, kabinleri dolduran cihazlardan kurtulup, daha azıyla daha fazlasını yapar hale geldi.

Telos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.