Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Cinegy TURBOCUT ile Adobe Premiere’de Kurgu Daha Hızlı
Cinegy TURBOCUT ile Adobe Premiere’de Kurgu Daha Hızlı
25.06.2020 13:48

Yeni Adobe CC eklentisi TURBOCUT, NVIDIA GPU’nun kod çözücü donanımını kullanarak H.264/HEVC iş akışını büyük oranda hızlandırıyor. Bu haber Adobe Premiere yazılımının  bir kaç yeni özellik eklenerek 14.2 sürümünün çıkmasıyla aynı zamana geldi , ama yeni versiyon da NVIDIA donanımıyla hızlı kurgu ve H.264 ile HEVC kod çözme için NVIDIA GPU kullanmaya devam ediyor Premiere.

Cinegy GmbH CEO’su Jan Weigner açıklama yaptı: “Yıllardır on binlerce kişinin kullandığı Adobe CC için Daniel2 eklentisi, H.264 ve HEVC standardında sıkıştırılmış görüntülerin NVIDIA hızlandırmalı  dışa aktarımını zaten sunuyor. Bu durumda kurgu ve dışarıdan sisteme içerik aktarım  özelliklerini hızlandırdığımızda, orijinal ürün adının Daniel2 video kodlama teknolojisinin amacını iyi yansıtamadığı açıkça ortadaydı. TURBOCUT daha iyi görüntü kalitesiyle daha hızlı kurgu ve yapımı mümkün kılıyor ve hatırlanması Daniel2 Plugin for Adobe CC’den daha kolay!

Bu çift 28 çekirdekli bir Xeon mikroişlemcili iş istasyonu sahibi biri için önemli olmayabilir, ama bir dizüstü veya küçük PC üzerinde kurgu yapan ve yeni bir NVIDIA kartı takılı olacak kadar şanslılar için TURBOCUT kurgu performansında çok büyük bir fark yaratıyor.

TURBOCUT eklentisinin diğer bir önemli özelliği, Adobe CC’ye Daniel2 görüntü kodeğini getirmesi. Apple ProRes veya AVID DNxHR formatlarının eşdeğeri olan Daniel2 görüntü formatında kurgu yaparken, 8K veya üzeri çözünürlüklerde kurgu yapmak, dört çekirdekli işlemcililer gibi görece daha küçük makinelerde veya dizüstü bilgisayarlarda bile kolayca mümkün. 

TURBOCUT eklentisi ayrıca Daniel2 görüntü kodeğinin bir ön izleme dosya formatı olarak kullanılabilmesine imkan vererek, tüm diğer kodeklerin üzerinde başka bir performans üstünlüğü sağlıyor. Hangi kaynak formatında kurgu yapılıyorsa yapılsın, bu kurgu performansını yükseltiyor. Ücretsiz olan eklenti, www.turbocut.com adresinden indirilebiliyor. 

Cinegy ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz veya info@cinegy.com.tr adresine yazabilirsiniz.  

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.