Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Bulut Tabanlı Kolay Canlı Yapım için LiveU ile Grabyo İşbirliği
Bulut Tabanlı Kolay Canlı Yapım için LiveU ile Grabyo İşbirliği
26.07.2020 11:41

Yayın ve spor konusunda işbirliği yoluna giden LiveU ile Grabyo, internette içerik paylaşan herkese kendi bütünleşik bulut tabanlı teknolojileri temelinde canlı görüntü yapımları için kolay bir uçtan uca çözüm sağlamayı hedefliyor. 

Dünyanın her yerinden uzaktan yapım ve bulutta kurgu sağlayan bu çözüm, görüntü kurgu uzmanlarının ve yapımcıların ev stüdyolarından ve diğer uzak yerlerden canlı program yaratmaları gereken günümüz Covid-19 ortamında özellikle yararlı. 

Çözüm, Grabyo’nun kurgu, kırpma ve vurgulama gibi bir dizi dijital görüntü yapım ve yayın aracı sağlayan bulut tabanlı SaaS (yazılım hizmeti) ile, LiveU’nun profesyonel donanımlı HEVC saha ünitelerinden Solo kablosuz görüntü kodlayıcıya, akıllı telefonlar için LU-Smart uygulamasına kadar değişen yayın kalitesinde canlı görüntü çözümlerini bir araya getiriyor. 

Bu bütünleşme uzaktan yapım iş akışlarını yapısı gereği destekleyen LiveU’nun yeni LU800 yapım sınıfı çok kameralı saha ünitesi için optimize edildi.

LiveU Pazarlama Başkan Yardımcısı Ronen Artman şunları söyledi: “Bulut tabanlı çözümlere yönelik talebin artmasıyla birlikte, özellikle LU800’ün uzaktan yapım yetenekleri düşünüldüğünde müşterilerimizin bulut tabanlı görüntü yapım ve kurgu uzmanı Grabyo ile çözüm ortaklığından büyük avantajlar elde edeceğini görüyoruz. Her yerden cazip canlı içerik yaratmak için, en büyük yayıncılar ve medya kuruluşlarından bazılarını içeren müşterilerimize yardımcı olmak, içerik iş akışını basitleştirmek için birlikte çalışmaya karar verdik.

Grabyo CEO’su Gareth Capon ekledi: “LiveU ile birlikte piyasaya bu çözümü getirmekten heyecan duyuyoruz. Ürünlerimiz birbirlerini mükemmel tamamlıyor, yayıncılara ve dijital yayıncılara dinamik, yenilikçi ve güçlü bir bulut yapım iş akışı sunabiliyoruz. Covid-19 pandemisi bulut tabanlı çözümlerin her türlü canlı yapım kurulumunun bütünleşik bir parçası olma gereksinimini öne çıkardı, ve bu çözüm ortaklığı yapımcıları görüntü stratejilerini geleceğe uyarlamaları ve canlı yayıncılığın kapsamını genişletmeleri için ihtiyaç duydukları araçlarla donatacak.

Yapım ekipleri bu bütünleşik çözümü az eğitim ve kolay kurulumla uygulayabiliyorlar ve ortak müşteriler için ek hizmet bütünleştirmeleri de yakında gelecek. 

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.