Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > SES BBC Stüdyoları için Video Hizmetleri Sunacak
SES BBC Stüdyoları için Video Hizmetleri Sunacak
26.07.2020 11:10

SES geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, BBC Stüdyoları (BBCS) ve iştiraki olan UKTV’nin 50’den fazla doğrusal kanalının playout servisi ve dağıtımıyla birlikte, ilgili talebe bağlı görüntü (VOD) hizmetlerini yönetmeye başlayacağını duyurdu.

SES, playout, içerik işleme, dağıtım ve VOD hizmetleri sağlarken, BBCS ve UKTV içeriğini hem küresel olarak hem de İngiltere’deki bir iştirak ağıyla buluşturacak. Bu hizmetler, SES’in Londra’daki yeni Stockley Park tesisinde sağlanan teknik playout altyapısı ve aynı zamanda operasyonel yönetimi denetleyen SES Münih playout tesisi ile SES’in Avrupa küresel dağıtım hizmetleri tarafından gerçekleştirilecektir.

BBCS, her yıl 2.500 saatin üzerinde içerik hazırlayan BBC’nin ticari üretim ve dağıtım koludur. BBCS, uluslararası alanda BBC ve İngiltere’nin yaratıcı yeteneklerini geliştirmeye odaklanmıştır ve küresel bir içerik dağıtımı ile markalı hizmetler işini yürütmektedir. UKTV ise tamamen BBCS’ye ait bir yan kuruluştur. 25 yılı aşkın bir süredir UK (İngiltere) markalı televizyon, sektörün ön saflarında yer alıyor ve komedi, eğlence, doğa tarihi, belgesel ve drama içeriğinde kanallarını izleyiciyle buluşturuyor. Yayın kuruluşu, İngiliz yaratıcılığının önemli bir yatırımcısı olmanın yanı sıra yeni ve yerleşik yazarlar, yönetmenler ve program yapımcılarıyla çalışmaya kendini adamıştır.

SES, BBCS ve UKTV’nin performansı, iş ve ticari gereklilikleri ile uyumlu hizmet sunumunu takiben yayın kuruluşlarıyla çok yıllı sözleşmeyle uzun vadeli bir iş birliğine imza attı. Yeni anlaşma ayrıca BBCS ve UKTV’nin medya endüstrisinde bulut inovasyonu arzusunu da gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Konuyla ilgili açıklama yapan İngiltere, İrlanda BBC Studios Başkanı ve UKTV İcra Kurulu Başkanı Marcus Arthur şunları söyledi: “İngiltere ve küresel izleyicilerimiz ve reklamverenlerimiz, sorunsuz bir şekilde yüksek kaliteli hizmetler sunmamızı bekliyorlar ve bizim de bugünün dönüşen yayın dünyasında, sürekli değişen kitle taleplerini karşılamak için esnekliğe ve yanıt verebilirliğe ihtiyacımız var. SES ile çalışmayı seçerek, inovasyon sağlamaya kendini adamış ve geleceğe yönelik iş ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek bir ortak bulduğumuza inanıyoruz”