Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Salford Üniversitesi, Sony Dijital Kablosuz Teknolojisine Geçerek Yeni Nesle Yatırım Yapıyor
Salford Üniversitesi, Sony Dijital Kablosuz Teknolojisine Geçerek Yeni Nesle Yatırım Yapıyor
26.07.2020 11:17

Salford Üniversitesi’nin yoğun TV prodüksiyon stüdyoları, öğrencilere ve sektördeki müşterilerine Sony DWX Gen3 dijital kablosuz ses sistemiyle donatılmış modern tesisler sunuyor. 

Zorluk

  • TV stüdyoları, öğrenciler ve ticari müşteriler için profesyonel kalitede kablosuz dijital ses çözümü istiyordu
  • Mükemmel ses performansı ve güvenilir, sağlam tasarım gereksinimi
  • Çeşitli stüdyo tabanlı ses uygulamaları

Çözüm

  • Sony DWX Gen3 kablosuz ses sistemi üç stüdyoya kuruldu
  • Sağlam, kompakt bel tipi vericiler ve yüksek kaliteli alıcılar 
  • Yüksek yoğunluklu gruplama, 8 MHz bant başına 21 adede kadar kanal sağlıyor

Sonuç

  • Tıslama veya kayıp olmadan üstün ses 
  • Sağlam vericiler ve kablosuz alıcılar, yılın her günü yüzlerce öğrenci tarafından kullanılsa da dayanıklılığını koruyor
  • Geleceğe dönük çözüm, gelecek yıllarda yüksek kaliteli ses sunacak

Sınıfında lider TV stüdyosu yükseltmesi

Greater Manchester’daki Salford Üniversitesi, Avrupa’daki en gelişmiş ve en donanımlı eğitim amaçlı TV prodüksiyon tesisleriyle gurur duyuyor. Birleşik Krallık’taki stüdyo, her yıl yüzlerce öğrenciye imkan sağlamanın yanı sıra BBC, Sky ve ITV gibi ticari müşterilere de hizmet veriyor. Üniversite, ses ekipmanlarında kısa süre önce yaptığı bir yükseltme için, hem öğrencilerin hem de profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteyi ve güvenilirliği sunan üst düzey bir kablosuz sistem arıyordu.

Sağlam, güvenilir performans

Kapsamlı araştırma ve değerlendirmelerden sonra, TV Stüdyosu Müdürü Ash Tidball ve ekibi, Sony’nin DWX Gen3 kablosuz sisteminin kurulumunu yapmaya karar verdi. Ve Ash Tidball şunları söyledi: “Sony DWX’i görünce, sadece yeni bir mikrofon sistemi olarak değil, ağ özelliği nedeniyle de stüdyoda olması gerektiğini düşündük. Sağlamlık ve kalite nedeniyle buna ihtiyacımız vardı.” Kompakt DWX bel tipi vericide yağmura, sıçramaya ve tere dayanıklı, sağlam bir magnezyum alaşımlı muhafaza bulunur. 100 gr’ın altındaki ağırlığıyla, yoğun Salford stüdyolarında çok çeşitli uygulamalarda gün boyu kullanım için idealdir.

Her stüdyo koşulunda en iyi ses

Ash ve ekibi, Sony’ye geçiş yapmalarından bu yana DWX’in performansından son derece memnun. 60 yıllık profesyonel ses deneyiminden faydalanan üçüncü nesil sistemde, şimdiye kadarki en iyi sesi sunan Sony Mode 4 kodek, ayrıca 8 MHz TV bandı başına 21 adede kadar kanal sağlayan yüksek yoğunluklu kanal gruplama gibi yeni özellikler yer alıyor. Ash, “Başka bir ses üreticisine geçtik ve sinyal kaybı, kesinti ve donuk gürültü gibi şeylerden kurtulduk,” diyor. “DWX Serisi vericilerimiz ve alıcılarımız, son derece çok yönlü, aslına sadık ve geleceğe dönük, üstelik öğrencilerimizi de düşünürsek oldukça sağlamlar. Her yıl yüzlerce kullanıcıya hizmet veren stüdyoda güvenilir bir sistem istiyorduk. Kalite, eski sistemimizin üzerine çıktı ve her stüdyo koşulunda netlik sunuyor. Bu sistem sayesinde gelecek yıllar boyunca parlak, güvenilir ses kayıtları yapacağız.” 

Alıntı: Canford Source Material Magazine | Technical Support by Karno Sound