Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ultra Scaler İşlemeli Roland VC-100UHD Görüntü Çözünürlük Değiştirici
Ultra Scaler İşlemeli Roland VC-100UHD Görüntü Çözünürlük Değiştirici
24.07.2020 11:46

Profesyonel ses, görüntü ve elektronik müzik aletleri donanımı üreticisi Roland’ın yeni VC-100UHD 4K Video Scaler ürünü, canlı etkinlikler, sabit kurulumlar ve internette görüntü akış uygulamalarına yönelik yeni kuşak bir ses-görüntü sinyal yönetim çözümü. Roland’ın bilinen Ultra Scaler sinyal işleme teknolojisine sahip VC-100UHD, kullanıcılara 4K ve 1080p görüntü kaynakları girişi yapma ve bunları bir defada 4K LED duvarları, HD ekranlar, canlı USB 3.0 akışları gibi birden fazla hedefe dağıtma imkanı veriyor. 240 Hz’e kadar yüksek kare hızları desteği sayesinde e-sporlar, animasyonlu ekranlar ve daha fazlası için pürüzsüz hareketli görüntüler sağlanıyor. 

Çok önemli uygulamalar için güvenilir bir donanım platformu üzerine kurulan güçlü VC-100UHD, küçük, esnek ve yarın raflık tasarımı içerisinde birden fazla tek görevli teknolojiyi bir araya getiriyor. Çok hızlı bir sinyal işleme sistemi olan Ultra Scaler, mükemmel senkronize büyük ekran IMAG için üstün kalitede çevrim ve LED duvar ekranları için kusursuz nokta-nokta ölçeklendirme sağlıyor. 

12G-SDI veya HDMI 2.0 görüntü girişlerine ultra yüksek tanımlı (UHD) kaynak sinyali bağlandığında, VC-100UHD bu sinyali otomatik olarak işliyor ve 12G-SDI, HDMI ve USB 3.0 arka panel çıkışlarında dağıtıma hazır olacak şekilde farklı çözünürlüklere çeviriyor. Ultra Scaler teknolojisi sayesinde sistem tasarımcıları bir oyun ekranı için 1080p görüntüleri aynı anda bir oyun ekranı için 240 Hz, bir HD görüntü sistemi ve LED ekranlar için 59.94/50 Hz, bir canlı HD akış yayını için 59.94/50 Hz kare hızlarında dağıtabiliyorlar. 

VC-100UHD’nin dahili görsel efektleri sayesinde kullanıcılar her çıkış üzerindeki görselleri döndürebiliyor, ters çevirebiliyor, kırpabiliyor ve ayna görüntüsünü oluşturabiliyorlar. Frame Synchronizer Genlock özellikleriyle görüntülerin saati yeniden ayarlanabiliyor ve dengeleri iyileştirilebiliyor.

VC-100UHD kullanıcıları tak-çalıştır kolaylığında bir USB 3ç0 web kamerası çıkışı yoluyla dünya çapında izleyicilere erişebiliyor ve popüler görüntü akış yayın platformları üzerinde 59.94/50 Hz hızda sıkıştırmasız 1080p görüntü yayınlayabiliyorlar. Roland’ın ücretsiz sunduğu VR Capture yazılımı, daha sonra kurgu ve dağıtım amacıyla canlı HD akışlarını ProRes 422 (Mac) veya MP4 (Windows) formatlarında kaydediyor. 

VC-100UHD görüntüyle birlikte 12g-SDI ve HDMI 2.0 girişlerinden gömülü dijital sesleri de işleyebiliyor. Analog giriş-çıkış da sağlanıyor; sabit kurulumlar için 25 bacaklı D-sub konektör üzerinde dengeli ses, ve yarı-profesyonel görüntü donanımı için RCA jakları üzerinde line-level stereo ses. Gelişmiş ses ekleme sistemi sayesinde kullanıcılar 16 adede kadar giriş kanalını yönlendirebiliyor, gömüp ayırabiliyor ve 8 adede kadar kanal çıkış yapabiliyorlar. Dudak senkronizasyonu sorunlarını düzeltmek için her çıkış üzerinde ayarlanabilen bir geciktirme de var. 

VC-100UHD hızlı çalışılan ve seyyar yapımlar için portatif bir görüntü işlemci olarak çalışabiliyor, ya da büyük sistemler ve sabit kurulumlar için kabin rafına kurulabiliyor. Ünitenin zengin bütünleştirme yetenekleri arasında HDMI üzerinde özel EDID, 24 görüntü test paterni, ses test tonu üreteci, USB bellek yoluyla sistem yedekleme ve LAN üzerinden uzaktan kumanda desteği var. 

Roland ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.