Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Pitbull Las Vegas Gösterisinde Sennheiser Digital 9000
Pitbull Las Vegas Gösterisinde Sennheiser Digital 9000
16.09.2017 10:33

Uluslararası süperstar Pitbull (Mr. Worldwide) Las Vegas’taki Planet Hollywood Resort & Casino AXIS’te Time of Our Lives adlı sekiz gecelik eğlence gösterisini sundu. Pitbull ve ekibi dünya kalitesinde ses ve güvenilirlik için kısa süre önce satın aldıkları Sennheiser Digital 9000 kablosuz sistemlerini kullandılar.

Geçen yıl Milwaukee Summerfest’te Digital 9000’i denemiş olan multi milyon dolar satan sanatçı ve ekibi, sisteme ve performansına güvendi. 

Ekip Summerfest’te edindiği deneyimin ışığında yine Digital 9000 sistemini tercih etti. Net sesi ve gürültüyü almama özeliği sayesinde MD 9235 kapsül ile çalıştılar. Monitör Mühendisi Matt Holden: “Çok dar bir ses alım aralığına sahip olduğu için ortam gürültüsü pek yakalanmıyor. Kapsül de sanatçının sıra dışı mikrofon tekniklerine çok uygun. Pitbull mikrofonu sık sık hareket ettiriyor. Ama MD 9235 sayesinde ses farkının anlaşılamayacak kadar az olması, gösteri boyunca tutarlı bir ses elde edilmesini de garantiliyor.

FoH Mühendisi Will Madera, Digital 9000 sistemi boyunca MD 9235 kullanırken Pitbull’un sesinin mikse kolayca eklendiğini belirtti: “Mikrofon sistemi sesine dolgunluk ve netlik kazandırıyor. Gösteride kullandığımız perküsyonlar, davullar, baslar ve ön kayıtların hepsi enerjik ve yüksek sesli. Ama Digital 9000 ile hiç sorun yaşanmadı ve vokal her şeyin önüne geçti.

Holden ve Madera için Digital 9000’i kurmak ve mevcut kamera donatımları ile bütünleştirmek kolaydı. Holden: “Kablosuz bağlantının kalitesi ve dahili frekans tarama yeteneği harikaydı. Sadece en düşük gürültü zeminini ayarladıktan sonra endişe edilecek hiçbir şey kalmıyor.

Madera devam etti: “Dallas veya New York gibi büyük kentlere gittiğimizde RF sorumlusu 96 tane kablosuz kanalla uğraşıyor. Digital 9000 ile kablosuz ağda hızla tarama yapıp kanallarımızı bulduk mu işimiz tamam. Sadece on dakika sürüyor! Kurulum hızlı ve kolay, ama her şeyden önemlisi, performans kestirilebilir ve kararlı. Digital 9000 kullanmaya başladığımızdan beri mikrofonlarda tek bir ses düşmesi olmadı.

SKM 9000 verici ile EM 9046 alıcı arasındaki güçlü bağlantı, Holden ve Madera’ya Pitbull’un yüksek oktanlı performansı nasıl giderse gitsin tüm sistemde yüksek kaliteli sesin devam edeceğine dair güvence verdi. 

Pitbull’un Digital 9000 sistemindeki sekiz adet kanal, vokal mikrofonlar, bas gitar ve Afrika davulu için kullanılıyor. Bas gitar için SK 9000 vücut vericisinin sağladığı kontroller, Madera’nın mükemmel tonda bas ile çalışmasına imkan veriyor.

Digital 9000 kablosuz sistem, stüdyo gibi netliğiyle hayranları ve konser tutkunlarını etkiliyor. Madera: “Ses o kadar net ki bazen insanlar vokallerin stüdyoda kaydettiğimiz bir playback sisteminden geldiğini sanıyorlar. Ama her şey canlı! Bu sistemin getirdiği sonuçlardan daha memnun olamazdık.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.