Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Aviteng, Medya Sektörüne Özel Siber Güvenlik Danışmanlığı ve Çözümleri Sağlıyor
Aviteng, Medya Sektörüne Özel Siber Güvenlik Danışmanlığı ve Çözümleri Sağlıyor
19.09.2020 14:48

Siber güvenlik, medya şirketleri için her geçen gün daha kritik bir konu haline geliyor. Günümüzde medya sektörü, siber tehditlere daha fazla maruz kalırken korunacak çok büyük saldırı yüzeyleri bulunuyor. Medya sektörü ürünleri hem yüksek talep görüyor hem de artık tamamen dijital olduğundan bireyler ve organize suç grupları tarafından değerli içeriğe sızma veya çalınma riski barındırıyor.

Prodüksiyon, depolama ve dağıtım için fiziksel ve dijital varlıkların korunması, hizmet sürekliliğinin sağlanması, değerli içeriğin çalınmasının veya yanlış kullanılmasının önlenmesi, yayıncıların ve medya içerik üreticilerinin ve dağıtıcılarının karşılaştığı gereksinimlerden bazılarıdır.

Önde gelen güvenlik çözümleri üreticileri ile birlikte Aviteng bu alanda kapsamlı tavsiyelerde bulunmak üzere kuruma özel danışmanlık hizmeti ve çözümleri sağlamaktadır. Prodüksiyon iş akışlarını ve altyapısını korumak üzere virüsleri, truva atlarını (trojan), fidye yazılımlarını (ransomware) ve diğer kötü amaçlı yazılımları (malware) önlerken uç nokta güvenliği ve koruması sağlayan en uygun güvenlik konseptlerini ve çözümlerini ihtiyaç duyulan danışmanlık ile birlikte temin etmektedir.

Siber güvenlik: Yayıncılar, medya ve eğlence sektörü için bir öncelik

Medya ve eğlence sektöründeki dijital teknolojiler artık sadece belirli yayın teknolojilerini kapsamıyor, aynı zamanda standart bilgi teknolojileri bileşenlerinin çoğunu zaten içeriyor.

Hizmetleri yavaşlatabilecek veya çalışmama süresine neden olabilecek dağıtılmış bir hizmet reddi (DDoS: Distributed Denial-Of-Service) saldırısı tehdidi, medya şirketlerinin karşılaştığı birçok güvenlik sorunundan sadece bir tanesidir. SQL enjeksiyonları, alan adı sistemi (DNS) saldırıları, içerik korsanlığı, medya endüstrisine yönelik diğer büyük tehditler arasındadır. Ayrıca sistemlerin ihlal edilmesi ve müşteri ağlarına sızma potansiyeli de söz konusudur.

Siber suç şebekeleri, saldırgan ve tehdit edici içerik kullanma, korsanlık, taklit biletler, kullanıcı hesaplarını devralma, kimliğe bürünme, veri ihlalleri ve diğer siber suç örnekleri de dahil olmak üzere bir dizi farklı yolla amaçlarını gerçekleştirebiliyor.

Siber güvenliği artırmak ve siber saldırılara maruz kalma riskini azaltmak için medya ve eğlence sektöründeki şirketler tarafından yeni güvenlik önlemleri alınması gerektiği açıkça görülmektedir. Sadece kendi dijital varlılarını değil; aynı zamanda takipçi ve hayranlarını, online topluluklarını dijital tehditlerden korumak durumundalar.

Özel siber güvenlik danışmanlığı ve çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.