Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > LiveU ABD Seçiminde Kullanım Rekorları Kırdı
LiveU ABD Seçiminde Kullanım Rekorları Kırdı
25.11.2020 14:05

İnternet görüntü akışı ve uzaktan yapımcılıkta bir lider olan LiveU, ABD başkanlık seçiminin yayınlanmasında önemli bir rol oynadı. HEVC üniteleri, birleşik bağlantılı LU-Smart uygulaması içeren LiveU portatif yayın çözümleri karışımı ve firmanın IP görüntü toplama ve dağıtım çözümü LiveU Matrix ile dünya çapında 700 civarında yayıncı tüm dünyada çok reklamı yapılan seçimin geniş kapsamlı canlı yayınını ve güncellemelerini sağlayabildiler. 

LiveU Amerika Satış Başkan Yardımcısı Mike Savello şunları söyledi: “LiveU seçim gecesi benzersiz 16.540 canlı akış deneyimi yaşadı. Bu yıl yayın müşterilerimizi canlı haber toplamada eşsiz yollarla yeni yaklaşımlara zorladı. Pandemi stüdyo ortamlarını, ekip yerleşimlerini, bütçeleri ve iş akışlarını değiştirdi. Aynı kalan, özellikle yüksek profilli haber ve etkinlikleri yayınlamak için haber kuruluşlarının güvenebileceği LiveU’nun yüksek kaliteli, esnek çözümler sağlama yeteneği oldu.” 

Rakamlarla seçim gecesi

2020 seçimi LiveU çözümlerinden yararlanmada 2016 seçimine göre rekor kıran rakamlar getirdi. 2016 yılında 1.800 olan portatif yayın ünitesi kullanımı, %35 artarak 2.764 üniteye yükseldi. Aynı anda canlı görüntü akışı sayısı ise 2016 seçiminde 1.200 iken, bu seçimde 1.760 oldu. 

LiveU Matrix 

LiveU Matrix seçim gecesi yerel, ulusal ve küresel haber yayınlarına dağıtım için 3.700 canlı sinyali kullanan yaklaşık 500 müşteriye hizmet vererek kendini kanıtladı. Platform seçim günü hiç kesinti olmadan 12.000 saatten fazla görüntü sağladı. LiveU’nun küresel bulut tabanlı görüntü yönetim ve dağıtım platformu, küresel haber ekiplerinin yüksek kaliteli, düşük gecikmeli canlı sinyalleri çok sayıda dahili ve kuruluşlar arası uç noktayla paylaşmalarına imkan veriyor. 

Savello sözlerine ekledi: “Paylaşılan ve dağıtılan içerik miktarı muazzamdı. Platform kesinti veya sorun olmadan hızlı içerik akışını başarıyla destekledi. Bu devam eden bir canlı etkinlik sırasında LiveU Matrix’in gücünü gösterdi.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.