Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Geniş Formatlı ve Super 35 Kameralar İçin Yeni ARRI EF Mount (LBUS)
Geniş Formatlı ve Super 35 Kameralar İçin Yeni ARRI EF Mount (LBUS)
25.11.2020 14:06

ARRI’nin yeni ürünü EF Mount (LBUS), EF yuvalı lenslerin ALEXA Mini LF, ALEXA Mini ve AMIRA üzerinde kullanılabilmelerine imkan veriyor.

EF yuvalı lenslerin avantajlarını geniş formatlı sinema filmi yapımlarına taşımak için, ARRI EF yuvasını daha geniş ve hafif bir deflektör ve LBUS konektörle yeniden tasarlayarak, ALEXA Mini LF kameranın geniş formatlı sensörünü ve ALEXA Mini ve AMIRA’nın Super 35 sensörlerini kaplayacak hale getirdi. Yeni EF Mount (LBUS) sayesinde ALEXA Mini LF, ALEXA Mini ve AMIRA kameralara EF yuvalı lensler takılabiliyor. Mini LF ile Mini kameralar üzerinde, AMIRA’da desteklenmeyen bir LBUS konektör de sağlıyor. Önceki ARRI Lens Mount, AMIRA ile kullanılmaya devam ediyor.

Sinema kameralarında EF Mount lenslerin kullanılması, kısıtlı bütçeli yapımlarda uygun maliyetli lensler kullanabilmenin popüler bir yolu. Mekanik tasarımları, yuvanın LBUS konektörüne harici lens motorları bağlanarak kullanılmalarına imkan veriyor. Hassas uzaktan kumanda, kablosuz WCU-4 ve SXU-1 gibi ARRI ECS el üniteleri ve kablolu Operator Control Unit OCU-1 ve Master Grip’ler yoluyla gerçekleştiriliyor. 

Ayrıca bu yeni yuva sayesinde film çekenler, izleyicinin dikkatini bir ayrıntıya çekmek için ana çekimden farklı bir açıdan ve/veya odak uzunluğundan filme alınan bir sahnenin bir kısmının bir görüntüsünü (insert shot) çekmek için eski tip lensler, çok geniş açılı lensler, balıkgözü lensler, hareketli mercekli (tilt-shift) lensler, çok uzun odaklı telefoto lensler, makro lensler ve diğer özel EF Mount lensler dahil çok çeşitli fotoğraf EF Mount lenslerden de yararlanabiliyorlar. Bu yeni yuva, lensin iç iris motorunun ayarlanmasına imkan veriyor ve bazı telefoto EF Mount lenslerde bulunan görüntü sabitleme işlevini güçlendiriyor. 

ARRI’nin sıra dışı yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik standartlarıyla üretilen EF Mount (LBUS), profesyonel film setlerindeki kullanıma uygun yapıda uzun ömürlü. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.