Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Litepanels Gemini 1x1 ile Futbol Sahasında Hızlı Reklam Çekimi
Litepanels Gemini 1x1 ile Futbol Sahasında Hızlı Reklam Çekimi
21.12.2020 15:54

Hızlı hareketli filmler üzerinde çalışan Görüntü Yönetmeni Ben Marlow ile Yapımcı Jack Tompkins için birbirinin aynısı iki gün yok. Enerjik ve hevesli tarzlarıyla müzik klipleri, spor ve belgeseller için dinamik içerikler yaratıyorlar. Tüm projelerinde kullandıkları vazgeçilmezleri, mobil ışık tercihleri Litepanels Gemini. 

Jack şöyle konuştu: “Ne çekersek çekelim, Gemini 1x1 her zaman bizimle geliyor. Ne yapmak istersek isteyelim bize birçok yaratıcı seçenek sunacağını biliyoruz.” Ben ekledi: “Gemini 1x1 ışık kaynağının gücü, çok yönlülüğü ve hareket kabiliyeti sayesinde hızlı ve etkin çalışarak harika görüntüler çekebiliyoruz.

Önemli bir spor giyim markası için çalıştıkları son projede Ben ile Jack karanlık bir futbol sahasında dinamik aydınlatma yaratmak için üç adet Gemini 2x1 ile iki adet Gemini 1x1 kullandılar. Şık ve etkileyici biçimde ilgi çekici bir öyküyü anlatan, 30 ila 45 saniye sürecek Instagram tarzı bir reklam isteniyordu. Gemini ışıklar oyunculara dramatik ışık eklemek, kaleye pratik ışık sağlamak için hizmet verdi.

İstenen renk hemen hazır

Ben açıkladı: “Kale ağzından çok beyaz ve sert yaygın ışıklardan çok daha hoş görünen, hoş bir sıcak ışık gelmesini istedik. Bu nedenle sıcaklığı 3200K0 ayarlamak için CRI modunu kullanarak kaleye üç adet Gemini 2x1 koyduk. Genel görünümde oyunculara önem verdik. Ana vurgu renklerini sağlamak için iki adet Gemini 1x1 kullandık. Oyuncular sahadayken Gemini 1x1 ışıkları Gel Mode’a geçirdik ve iki kaynakta en iyi kontrastı bulana dek renk seçenekleri üzerinde dolaştık.” Günışığı veya tungsten tabanlı beyaz ışık üzerinde kullanılabilen 300 adet endüstri standardında jel kütüphanesiyle, bir butona dokunarak altı yüzden fazla jel rengi kullanıma hazır.

Jack devam etti: “Bir Gemini ışık kullanabilmek ve gereken jeli hemen seçebilmek hayat kurtarıyor. Çekim sırasında daha yaratıcı olmamıza imkân veriyor. Gemini’den önce sete getirdiğimiz jel paketiyle kısıtlıydık, artık çekim sırasında pembenin yeşilden daha iyi olduğuna karar verebiliyor ve çalışmada kesinti olmadan rengi değiştirebiliyoruz.

Her saniye değerli

Bir futbol sahasında gece çekimi, hızı zorunlu hale getiriyor. Ben yorum yaptı: “Saha kullanıma uygun ve aydınlatma koşulları uygun olduğunda zamanımız çok kısıtlıydı ve burada Gemini 1x1 ışık kaynakları bizim için harika iş çıkardı. Işıkları en yüksek güçte Anton/Bauer DIONIC XT pillerle uzun saatlerce çalıştırabildiğimiz için sahaya jeneratör götürmek veya enerji kabloları çekmek gibi şeylerle uğraşmadık. Çok daha uzağa ve çabuk hareket edebildik ve kayda başladıktan 45 dakika sonra güneş geldiği için hızlı olmak zorundaydık.” Sadece 5.3kg ağırlığındaki Gemini 1x1 hızla donatılabiliyor ve elde taşınabilecek kadar hafif. Jack, Ben’in yorumunu tamamladı: “Işıklarla birlikte sahanın farklı noktalarına hareket edebilmemiz ve bunun için durmak ve sahneyi yeniden kurmak zorunda kalmamamız sayesinde, kısa sürede çok iş yapabildik.

Litepanels ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.