Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Hunan TV Haber Stüdyosunda Shotoku Manuel ve Robotik Sistemleri
Hunan TV Haber Stüdyosunda Shotoku Manuel ve Robotik Sistemleri
21.12.2020 16:28

Pan/tilt kafalarından tamamen robotik stüdyo pedestallarına, zemin ve tavan ray sistemlerine kadar robotik ve manuel kamera destek çözümleri firması Shotoku Broadcast Systems, Çin’deki Hunan TV’nin yeni açtığı 400 metrekarelik son teknolojili haber stüdyosuna bir dizi Shotoku sistemi kurduğunu duyurdu. Popüler programlarıyla izlenme oranlarında sürekli üst sıralarda giden ticari uydu açık yayın istasyonu Hunan TV, altyapısına teknik ilerlemeleri katmak için devam eden çalışmaları kapsamında stüdyosunu yeniledi. Tamamen 4K yapım için donatılan stüdyo, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçekliğe hazır. 

Yeni stüdyoda kullanılan Shotoku sistemleri içerisinde manuel pedestallar, pan ve tilt kafaları, bir VR vinç ve çok sayıda tamamen robotik pedestallar var. TK-38VR vinç sayesinde Hunan TV sadece TK-38 gibi bir vincin sağlayabileceği sıra dışı üst düzey, geniş kapsamlı çekimler yapabiliyor. En dinamik vinçli seçimlerde bile VR veri çıkışı seçeneğiyle stüdyo içerisinde bütünleşik grafikler kesintisiz kullanılabiliyor. Hunan TV Shotoku VR vinçleri geçmişte kullanmıştı, bu nedenle sistemin performansının ve güvenilirliğinin hem mevcut hem de planlanan yapımlar için uygun olacağını iyi biliyordu. 

Vincin yanı sıra Hunan TV en son SG-900 güçlü manuel pan ve tilt kafasıyla birlikte üç adet manuel çalıştırılan TP-200 stüdyo pedestal da kullanıyor. TP-200/SG-900 kombinasyonu sayesinde yayıncılar yeni stüdyo içerisinde gerekebilecek hemen her tip yapıma uyacak stüdyo kutu lensleriyle büyük boy kamera yapılandırmaları kullanabiliyorlar. 

Hunan TV esaslı bir olası çözümleri değerlendirme sürecinin ardından, mevcut zeminleri ve çok çeşitli yapım koşulları üzerindeki sarsılmazlıkları, hassasiyet ve performansları nedeniyle iki adet tamamen robotik SmartPed VR pedestal seçti. SmartPed VR pedestalların Hunan TV’nin kamera kontrol yapılandırmasına katılması kanal için önemli bir adım, çünkü önceden tamamen robotik, X-Y dolaşımlı pedestallara geçmeye çekiniyordu. 

Daha önce uzaktan kumandalı kamera sistemleriyle önemli bir deneyim biriktirmiş olan Hunan TV, SmartPed’in kendi üst düzey yapım değerlerinin talep ettiği kararlılık ve pürüzsüzlükle birlikte önceden başardığı güvenilir ve tutarlı sonuçları bile aşabileceğini fark etti. TK38VR vinç gibi, VR veri çıkışıyla SmartPed VR gerçek zamanlı grafikleri yayın 3D kamera geçişleriyle bütünleştirmek için VR grafikler tarafından kullanıma yönelik doğru konum bilgileri sağlıyor. 

Shotoku ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.