Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Zixi ile Google Cloud İşbirliği
Zixi ile Google Cloud İşbirliği
20.12.2020 16:39

Her türlü IP üzerinden güvenilir, canlı, yayın kalitesinde görüntü sağlayan ve Software-Defined Video Platform’un (SDVP) ödüllü mimarı olan Zixi ile Google Cloud’ın başlattıkları işbirliği sayesinde medya, telekomünikasyon ve eğlence sektörlerindeki şirketler, Google Cloud kullanarak IP üzerinden uçtan uca yayın kalitesinde canlı görüntüler dağıtabiliyorlar.

Google ile yenilikçi bir işbirliği sayesinde Zixi SDVP, benzersiz Google Cloud altyapısından, platform yeteneklerinden ve Zixi uygulama platformu arabirimlerinden (API) yararlanılarak, Google Cloud ile bütünleştirildi. Artık kullanıcılar Zixi ZEN Master kullanarak Zixi Broadcaster’lar kurabiliyor ve uçtan uca iş akışı içerisindeki ağ, aktarım, bulut içi tedarik ve ilgili uç aygıtlar üzerindeki geniş kapsamlı uzaktan ölçüm (telemetri) verilerine erişebiliyorlar. Güçlü ZEN Master denetim düzlemi sayesinde kullanıcılar, müşterilerin Zixi özellikli ağları, bütünleşik aygıtları, platformları ve Zixi üzerinde standartlaşmış servis sağlayıcılarındaki canlı görüntü akışları ve aygıtları üzerinde planlama, analiz, takip, uyarı ve raporlar elde etmek için büyük ölçekli yapılandırmaları yönetebiliyorlar. İçerik ve yayın çözüm ortaklarına görüntü toplamayı ve dağıtımını etkin bir şekilde kolaylaştırmak için Zixi SDVP, Google Compute Engine bellekle de bütünleştirildi.

Google Cloud, şirketlerin daha verimli çalışmalarına yardımcı olmak ve değişen gereksinimlerine uyum gösterip müşterilerine geleceğe dönük bir temel sunmaları için Google’ın üstün teknolojisinden yararlanan kurumsal sınıftan bulut çözümlerinden oluşuyor. Zixi SDVP, Zixi, NDI, RIST, SRT, TCP BBR, Multipath TCP, WebRTC ve diğerlerinden oluşan 17 endüstri protokolü ve taşıyıcıyı kabul ediyor. Zixi internet, fiber optik, uydu ve hücresel gibi karışık IP ağlar üzerinde arıza durumunda patent bekleme aşamasındaki “ardışık kesintisiz” ve “birleşik kesintisiz” yedeğe geçiş teknolojisinden yararlanarak %99.999 ve %99.9999 hizmette kalma ve kullanılabilirlik oranı sağlayabilen tek platform ve protokole sahip.

Yüksek kalite daha fazla kullanıcı demek, ve Google Cloud üzerinde Zixi yayıncılara ve içerik sağlayıcılara en güçlü güvenlik, hataya dayanıklılık ve ölçekte ultra düşük, 1 saniyeden kısa gecikmeyle güvenli ve güçlü görüntü içerik dağıtımı sağlıyor. Zixi’nin gerçek zamanda dağıtım protokolleri ve uygulamaları en yüksek görsel kalite ve kullanıcı deneyimi sağlarken, gecikme miktarının aygıtlar, ağ konumları ve koşulları arasında korunmasını ve senkron kalmasını, böylece içerik sağlayıcıların son kullanıcılara güvenle gerçek zamanlı görüntü ulaştırabilmelerini garantiliyor. Zixi’nin ultra düşük gecikmeli dağıtım yeteneğinin temelinde, bir DNA sıra hizalama algoritmasıyla birden fazla akış parçasından tek bir uyumlu akış yaratan, patent bekleme aşamasındaki teknoloji var. Ortak Google ve Zixi yayıncılarının yanı sıra OTT müşterilerine kayıt, kod dönüşümü ve yayınlama için üst kalite internet görüntü hizmetleri sağlayanlar, hem canlı doğrusal hem de bazen kullanım durumlarını desteklemek amacıyla artık Google Cloud üzerinde Zixi Broadcaster’lar kurup yapılandırmak için ZEN Master’dan yararlanabiliyorlar. Google Cloud üzerinde çalışan çok sayıda varlığa sahip bu medya kuruluşlarının Zixi’nin sunduğu her taşıma formatından görüntü akışlarını kabul edebilmeleri, dijital akış üreten hemen her kodlama aygıtını kullanmalarına izin veren bir esneklik.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.