Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Harmonic ile Maldivler’de Görüntü Akışı Hizmeti
Harmonic ile Maldivler’de Görüntü Akışı Hizmeti
20.12.2020 17:03

Maldivler’in en büyük bağımsız ödemeli TV ve kablolu televizyon sağlayıcısı Medianet, internet görüntü akışı ve televizyon hizmetlerinin dağıtımını iyileştirmek için Harmonic’in EyeQ CAE içerik tanıyan kodlama (Content-Aware Encoding) teknolojisini kullanıyor. Yapay zekâ (AI) teknolojisindeki en son gelişmelerden yararlanan EyeQ CAE, Medianet’in CDN (içerik dağıtım ağı) maliyetlerini önemli oranda düşürürken, operatörün abonelerine tüm ekranlar üzerinde tutarlı, yüksek kaliteli görüntü deneyimleri sunmasını sağlıyor.

Medianet CEO’su Ahmed Shafeeu şöyle konuştu: “Maldivler’de bant genişliği pahalı. İçerik dağıtım masraflarımızı hemen ve etkin olarak azaltacak bir çözüme gereksinim duyuyorduk. Harmonic’in EyeQ teknolojisi sayesinde CDN kullanım oranı yüzdemizde büyük bir tasarruf yapabilirken, izleyicilerimiz için üstün bir deneyim kalitesi sunmaya devam ediyoruz.

Harmonic EyeQ CAE bant genişliği gereksinimlerini klasik kodlama yöntemlerine göre %50’ye kadar düşürerek görüntü akışlarındaki tıkanmaları azaltırken, Medianet’in her türlü dağıtım ağı üzerinde görüntü kalitesini mümkün olan en iyi düzeyde tutmasına imkân veriyor. Tüm formatlarla, kodeklerle, kodlama teknikleriyle ve çözünürlüklerle %100 standart uyumlu EyeQ teknolojisi, Medianet’in görüntü dağıtım iş akışını geleceğe uygun hale getiriyor. Medianet kablo ve uydu yayınları için uzun zamandır Harmonic HEVC kodlama teknolojisi kullanıyor. 

Harmonic ürünleri hakkında daha fazla bilgi için www.baranbilisim.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.