Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > CineAlta Club Sony VENICE Eğitimi
CineAlta Club Sony VENICE Eğitimi
15.03.2021 15:29

Sony, DMPC (Digital Media Production Center) ve Connected Content Acquisition ekipleriyle birlikte aylardır süren hazırlığın ardından CineAlta Club başlığı altında yeni VENICE eğitim programını sunuyor. Eğitimde 3 tip online ve offline dersler var.

  • Crew Call: VENICE kamera kullanmakta olan ekipler için online, isteğe bağlı, kişisel destek. Crew Call dersleri VENICE kameradan en iyi şekilde yararlanabilmek için sorulara yanıt veriyor. Ücretsiz bu eğitim, görüntü yönetmenlerine, dijital görüntü teknisyenlerine, kameramanlara ve kamera asistanlarına yönelik.
  • VENICE Refresher: En son sinematografi iş akışları ve VENICE kamera yükseltmeleri konusunda güncel kalmaya yönelik kurs. 2 saatlik oturum online veya izin verildiğinde SONY DMPC’de kişisel olarak verilebiliyor. Görüntü yönetmenlerine, dijital görüntü teknisyenlerine, kameramanlara ve kamera asistanlarına yönelik bu dersi, kiralama ve perakende satış firmaları, film okulları ve yayıncılar da alabiliyor. 23 Mart, 27 Nisan, 25 Mayıs ve 29 Haziran günlerinde gerçekleştirilecek.
  • VENICE Accreditation: Sony DMPC’de verilen 2 günlük ücretli kurs, görüntü yönetmenlerine, dijital görüntü teknisyenlerine, kameramanlara ve kamera asistanlarına gerçek çalışma dünyasında, setlerde verimliliği ve yaratıcı anlatımı güçlendirmeleri için VENICE kamera sistemi ve yapım iş akışları konusunda derinlemesine bilgi veriyor. 9-10 Mart, 13-14 Nisan, 11-12 Mayıs, 15-16 Haziran, 13-14 Temmuz, 10-11 Ağustos, 21-22 Eylül, 12-13 Ekim, 16-17 Kasım ve 14-15 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Crew Call kursu İngilizce veriliyor ama istenirse diğer Avrupa dillerinde de sağlanabiliyor. Refresher ve Accreditation eğitimleri ise şimdilik sadece İngilizce. Tüm dersleri Richard Lewis ile sinema piyasasından VENICE kamerayı pratikte kullanarak bilen uzmanlar veriyor.

Yapımcılar ve yönetmenler her zaman mükemmelin peşindeler; cazip bir senaryodan ilham veren performanslara kadar tüm çalışmalarında mümkün olan en iyi sinematik anlatımı yakalamak istiyorlar. Bu her dizi veya filmin arkasındaki itici güç olan bir tutku. Yüksek çözünürlük ve HDR’nin izleyici deneyimine getirdiği olanaklar, taraflardan mükemmeli gerçekleştirmeye yönelik talepleri daha da yükseltiyor. Sony X-OCN kayıt formatıyla 4K 16 bit doğrusal dosyalara çekim yapmak, veri depolamada maddi tasarruf, sıra dışı düşük ışık performansı, daha esnek çekim düzenlemeleri ve renk derecelendirmede daha iyi renk denetimi sağlıyor. Sony VENICE bütün bunları tek bir kamerada bir araya getiriyor.