Reklamı Kapat
Anasayfa > Makaleler > 4K ve HD Bütünleşik Kamera Uygulama Örnekleri
4K ve HD Bütünleşik Kamera Uygulama Örnekleri
24.09.2017 13:01

Kaynak: Panasonic / Çeviri: Alper Metin  / alper@broadcasterinfo.net

Meclis ve Konferans Salonu

Yoğun ön ayarlı kamera konumu kullanılarak konuşmacı seslerinin hızla yakalandığı bu uygulamada, 4K/HD bütünleşik kamera konumları önceden belirlenerek, verimli kamera denetimi sağlanıyor. Dokunmatik ekran denetiminin de yardımıyla, birkaç kişilik çekim ekibiyle hızlı kamera çalışmaları yapılabiliyor. 

HOW ve Etkinlik 

Gelişmiş görüntü yapımı ile yüksek performanslı kamera ve anahtarlama masalarını bir araya getiren etkinlik kurulumlarında, her sahne için en uygun kamera yerleştirilerek tüm sahneleri yakalamak mümkün. Panasonic AW-RP120 ve AK-HRP200G uzaktan kumandalar kullanılarak çok çeşitli kameralar denetlenip zengin çeşitlilikte çekimler yapmak mümkün.

Ders Kaydı

Esnek ders kaydı ve görüntü akışı sağlayan ders kayıt sisteminde geniş açılı AW-HE2 ile birlikte AW-HE130 gibi yüksek görüntü kaliteli bir HD bütünleşik kamera kurularak öğretmenin ince ayrıntıları ve dershanenin genel ortamı yakalanabiliyor. IP tabanlı bir ders kayıt sistemine esnek bir bağlantı ile kayıttan dağıtıma kadar her şey mümkün.

Uzaktan Görüşme

Televizyon konferans kameraları için müşterilerin seçebileceği küçük ve yüksek görüntü kaliteli AW-HE40 HD bütünleşik kamera ve geniş açılı AW-HE2 kamera ile tüm katılımcılar kareye sığdırılabiliyor. Konferans salonu boyutlarına ve toplantılara uygun görüntüler çekilebiliyor.

Bilgi programları (hava durumu)

Yüksek hassasiyetli, yüksek sinyal/gürültü oranlı ve yüksek çözünürlüklü AW-HR140 Full HD bütünleşik açık hava kamerası bir binanın çatısına kurulup istasyon içerisindeki bir denetleyici ile kullanılabiliyor. Sert hava koşullarında titreşimi az, net görüntüler yakalıyor. Suya ve toza dayanıklı yapısı ve standart silecekleri ile, tsunami ve tayfunda bile güvenilir görüntü bilgileri sunuyor.

4K Stüdyo

4K çıkışlı çok amaçlı kameralar ve stüdyo el kameraları ile yüksek görüntü kaliteli stüdyo çekimleri yapılabiliyor. Canlı ışık efektleri içeren müzik programları gibi çekim koşullarında iki tip 4K kameradan böylece yararlanılabiliyor. AK-UC3000GJ/GSJ 4K stüdyo el kamerası ile birlikte pan-tilt yuvalı AK-UB300GJ 4K çok amaçlı kamera kullanılarak, uzaktan kamera kumandası da yapılan bir 4K stüdyo kurulumu oluşturmak mümkün.

Web Konferans ve Web Seminerleri

Panasonic AW-HE2, AW-HE40 ve AW-UE70, standart birer USB Video Class sürücü sayesinde çoğu endüstri web konferans ve web seminer yazılım sistemleriyle bağlanabiliyorlar. Böylece profesyonel bir kameradan USB yoluyla çıkan yüksek kaliteli 1080p görüntü ve sesler, kullanımı kolay web konferans ve web seminer yazılım çözümleriyle haberleşebiliyor.

YAZAR HAKKINDA
Alper Metin
alper@broadcasterinfo.net
Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi