Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Linka, ARRI Signature Zoom Lenslerini Tanıttı
Linka, ARRI Signature Zoom Lenslerini Tanıttı
02.03.2021 10:51

ARRI Türkiye distribütörü Linka;  27-28 Ocak tarihlerinde Türkiye Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin katkılarıyla Tolan Film Stüdyoları’nda ARRI Signature Zoom lenslerin tanıtımını gerçekleştirdi.

Yoğun katılımın olduğu tanıtımda; Signature Zoom 45-135 ve 65-300 lensler ARRI Orbiter ve Skypanel ışıklar eşliğinde, hem tek başlarına hem de 1.7x extender ile birlikte bokeh, keskinlik, flare yakalama, zoom kalitesi, görüntü bozulması, nefes alma ve genel performansları ile değerlendirildi. 

Signature Prime’lara eşlik eden ve eşleşen ARRI Signature Zoom’lar, bir cine zoom’dan şimdiye kadar görülen en doğal ve güzel görüntüleri elde ediyor.

Dört lens; zoom veya iris ayarı ne olursa olsun sürekli olarak yüksek görüntü kalitesi gösteriyor ve özel extender ile 16 mm ila 510 mm arasında rakipsiz bir odak uzaklığı aralığı sunuyor. 

Signature lensler için çıkarılabilir ARRI Manyetik Arka Filtre Tutucu, lensi sökmeye gerek kalmadan her türlü özelleştirilmiş görünümü sunuyor.

Signature Prime ve Signature Zoom lensler, LPL lens yuvası ile donatıldı: ARRI, LPL spesifikasyonlarını sektör genelinde açık ve ücretsiz olarak paylaştı ve diğer üreticilerin LPL adaptörleri, yönetmen vizörleri ve lens test araçları üretmesine olanak tanıyarak Signature ailesini ve diğer LPL lenslerini evrensel olarak uyumlu hale getirdi.

LPL yuvası, Super 35’ten 65 mm’ye ve Geniş Format’a kadar tüm biçimlerde çalışıyor. Daha geniş çap ve daha kısa flanş odak derinliği, LPL lenslerin hızlı T-stop ve hoş odak özellikleriyle küçük ve hafif olmasına izin veriyor. Bu da eski PL lens yuvasıyla mümkün olmayan özelliklerin bir kombinasyonu.

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.