Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Genelec 4430 Smart IP Hoparlör Ödül Aldı
Genelec 4430 Smart IP Hoparlör Ödül Aldı
02.03.2021 16:22

Resolution Magazine, Genelec Smart IP teknolojisinin çok yönlülüğünü dikkat çekici buldu ve 4430 hoparlöre en iyi monitör ödülü verdi.

Tipik kurulum ortamı AV olsa da 4430 sıra dışı ses kalitesini tek kablo kolaylığıyla birleştirerek standart bir CAT kablo yoluyla enerji, ses ve hoparlör yönetimi özelliklerini sağlayarak her türlü profesyonel ses ortamında kendini kanıtladı. 

Enerjisini tamamen Ethernet yoluyla alan (PoE), hem Dante hem de AES67 IP ses akışlarıyla uyumlu olan 4430, Genelec’in Smart IP Manager yazılımıyla tamamen bütünleşiyor. Böylece kullanıcılar neredeyse sınırsız sayıda salon, bölge, konuşmacı ve ses kanalı yapılandırabiliyor ve aygıt keşfi, salon eşitleme, sistem düzenleme ve durum takibi sağlıyor. 

Geri dönüşümden elde edilen alüminyum kasası sadece 285 mm olmasına rağmen, 4430 104 dB kısa süreli SPL (ses baskı düzeyi) ve 5 inç bas hoparlörü ile ¾ inç metal kubbe tipi tiz hoparlörüyle 45 Hz – 39 Hz frekans tepkisi veriyor. 

4430 en iyi stüdyo kalitesinde hoparlör performansını tek kablolu IP bağlantısının kolaylığı ve esnekliğiyle birlikte isteyen herkes için ideal bir seçenek.

Profesyonel ses takibinde uzman Genelec, açık IP ağ bağlantı teknolojisi platformu Smart IP ile tamamı tek bir standart CAT kablosu yoluyla olmak üzere enerji, ses, ölçeklendirilebilir hoparlör sistem yapılandırma, danışmanlık ve kalibrasyon özellikleri sunuyor. 

Genelec’in yenilikçi Smart IP teknolojisiyle PoE (Power-over-Ethernet) enerjili 4420A ve 4430A hoparlörler bir araya getirildiğinde hem sofistike hem de sade bir çözüm elde ediliyor. Küçük ve orta ölçekli sistemler tek bir standart CAT kabloyla çalıştırılarak, Genelec’in şıklığı ve kolaylığı yaşanabiliyor. 

Genelec’in Smart IP teknolojisi ve PoE enerjili 4420A ve 4430A hoparlörleri, en zorlu, üst düzey ses sistem tasarımlarına ve kurulum projelerine bile tek kablo sadeliği ve üstün ses getiriyor. 

Genelec’in gelişmiş hoparlör yönetim yazılımı sayesinde Smart IP teknoloji platformu IP üzerinden esnek sistem bütünleştirme, danışmanlık, yönetim ve takibi sağlıyor. 

Genelec hoparlör yönetim yazılımı şirketin stüdyo seslerini dinleyip takip etmeye yönelik hoparlörleri içerisinde iyi bir yer edinmiş, güvenilen bir araç. Fakat Genelec kurulumcuların kendine özgü gereksinimlerine yönelik olarak, aygıt keşfetme, otomatik salon eşitleme ve kalibrasyonu, sistem organizasyonu ve durum takibi belli kurulum ses sorunlarını çözmeye odaklanan bir dizi araç sunan özel bir yazılım geliştirdi. 

Bu çözüm sistem bütünleştiricilere ve kurulumculara çalışma süresinden tasarruf sağlarken, sistemin üstün netlikte ve konuşma anlaşılırlığıyla performans göstermesini garantiliyor.

Genelec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan ASF’yi arayabilirsiniz.