Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Evertz XPS Series Gerçek Zamanlı UHD Görüntü Akış Platformu
Evertz XPS Series Gerçek Zamanlı UHD Görüntü Akış Platformu
25.03.2021 13:01

Medya ve eğlence teknoloji çözümlerinde lider firmalardan Evertz, IP ağları üzerinden görüntü toplamaya yönelik XPS Series yeni kuşak UHD/3G/HD internet görüntü/ses akış platformunu sunuyor. Yazılım tanımlı HEVC ve H.264 10 bit 4:2:2 gerçek zamanlı kodlama/kod çözme platformu XPS, güvenli, yüksek kaliteli v e düşük gecikmeli iletimin şart olduğu yerlerde canlı veya bulut tabanlı uygulamalar için ideal. 

XPS canlı spor ve eğlence etkinliklerinde özel IP ağları üzerinden güvenilir ve uygun maliyetli görüntü toplama kodlaması sağlıyor. Acil haber etkinlikleri veya eSports karşılaşmalarında XPS, Secure Reliable Transport (SRT) veya Reliable Internet Streaming Protocol (RIST) kullanarak halka açık ağlar üzerinden güvenilir ve düşük gecikmeli kodlama yapabiliyor. Günümüzün COVID-19 ortamında uzaktan veya evden operasyonlar için XPS yayın tesislerinin uzaktan düşük gecikmeyle izlenmelerini sağlıyor veya yapım denetim odası ortamlarına bir ek olarak kullanılabiliyor. Son olarak XPS platformu halka açık bulut sağlayıcılar tarafından barındırılan bulut yapım veya playout için bir görüntü toplama kodlayıcısı olarak kullanılabiliyor. XPS kodlayıcının dinamikliği ve çok yönlülüğü, endüstride eşsiz.

XPS Evertz’in Software Defined Video Networking (SDVN) planlama, izleme ve analiz yazılımının içerisine kusursuz entegre oluyor. XPS bulunduğu ortamda tespit edilebiliyor ve operatörlerin Evertz VUE arayüzünü kullanarak akışları görüp yönlendirdiği IP ağlarına eklenebiliyor. Mühendislik personelinin erişebildiği ileri düzeyde izleme verileri, merkezi bir yerden sorunları çözmek için uzaktan erişim sağlayarak canlı etkinliklerde kesintisiz akışı garantiliyor. XPS her yayıncının uygulamasının gereksinimlerini karşılamak için bir dizi yapıda alınabiliyor. 5782XPS modül parçası bir Evertz 570FR’ın içerisine takılarak 3RU boyutlu yapıda yüksek yoğunluklu kodlama veya kod çözme (60’a kadar 3G/HD ve 15’e kadar UHD) sağlıyor. Bağımsız çalışan aparat XPS-EDGE, yazılım lisansına göre dört adede kadar kodlama, kod çözme veya çift yönlü çalışmayı destekliyor. MIO-XPS modülü, Evertz SCORPION Smart Media Processing Platform içerisine takıldığında, iş akışlarının tamamen kişisel tercihlere göre düzenlenmesine imkân veriyor. 

Evertz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 549 99 92 numaralı telefondan Aviteng’i arayabilirsiniz.