Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC Kameralardan Doğrudan Sosyal Medyaya Dikey ve Kare Formatlarda Görüntü Akışı
JVC Kameralardan Doğrudan Sosyal Medyaya Dikey ve Kare Formatlarda Görüntü Akışı
25.03.2021 13:42

JVCKENWOOD en son aygıt yazılımı güncellemesiyle CONNECTED CAM 500 ve 900 serisi kameralarına ek sosyal medya özellikleri ekledi. Doğrudan kameradan görüntü akışı sağlayan ilk kamera üreticisi olarak JVC’nin 500 serisi kameralarında artık çeşitli platformlara ve aygıtlara yönelik ideal görüntü çekimini garantilemek için vizör üzerinde dikey dikdörtgen ve kare kılavuz çizgileri ve SNS internet görüntü akışı teknolojisi var. Şirketin eklediği kolay kurulum ayarları işlevi sayesinde GY-HC500 kullanıcıları bir butona basarak Facebook Live ve YouTube Live’a görüntü akışı yapabiliyorlar. Yeni aygıt yazılımında GY-HC900 kameralar için RTMPS protokolü de var.

Bu güncellemeyle JVC 500 serisi kameralar dikey dikdörtgen (606x1080 ve 404x720) ve kare (1080x1080 ve 720x720) formatlarda görüntü akışları üretebiliyorlar. Bunlar sadece güvenli alan işaretçilerinden ibaret olmayıp, dikey ve kare çözünürlüklerde gerçek görüntü akışları içeriyor. Daha önce JVC GY-HM250 kamerada bulunan Easy Setup Facebook Live özelliği, ayrı ayrı işletme ve medya sayfaları üzerinde gerçek zamanda yayınlamak için artık GY-HC500 kullanıcılarına da sağlanıyor. Bu sayede kullanıcılar öncesinde bir dizi ayarı yazmak ve ayarlamak zorunda kalmadan saniyeler içinde canlı görüntü akışına başlayabiliyorlar. Yeni aygıt yazılımındaki Easy Setup YouTube Live özelliği sadece YouTube’a doğrudan yayın yeteneğiyle sınırlı kalmayıp, kullanıcılara belirledikleri bir başlangıç zamanından itibaren görüntü akışı planlama imkânı veriyor.

JVC, 900 serisi kameralarına RTMPS protokolü de ekledi. GY-HC900 kullanıcıları artık doğrudan kameradan Facebook Live’a güvenle görüntü akışı yapabiliyorlar. Bu güncellemeyle tüm CONNECTED CAM serisi kaydedicili kameralar dünyanın en büyük sosyal medya ağı hizmetinin canlı görüntü yayın uygulaması Facebook Live ile tamamen uyumlu hale geldiler. 

Forward Error Correction (FEC) ve Stream Identifier (ID) gibi çeşitli SRT tabanlı görüntü akış güncellemeleri de getiren bu yeni aygıt yazılımı, JVC Pro web sitesinde her sayfanın altındaki Product Support sekmesinden gidilebilen GY-HC500 ve GY-HC550 sayfalarından ücretsiz indirilebiliyor. GY-HC900 için güncelleme de çıkmak üzere.

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.