Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Litepanels Annual Technology & Engineering Award Ödülü Aldı
Litepanels Annual Technology & Engineering Award Ödülü Aldı
25.03.2021 15:33

Küresel ölçekte profesyonel TV yayın ve sinematik aydınlatma çözümleri sağlayan Vitec Group markası Litepanels, televizyon yapımcılığında LED aydınlatma teknolojisinin gelişimine öncülük ettiği için 72. Annual Technology & Engineering Emmy Awards gecesinde onurlandırıldı.

Bu ödül Litepanels’in LED panel aydınlatmanın ilk başlatıcısı olarak yenilikçi ruhunu ve televizyon ile sinema aydınlatmasındaki 20 yıldır devam eden yenilikçiliğini onurlandırıyor. Orijinal 1x1 LED panelle başlayıp bu üründeki başarısıyla yürüyen Litepanels, sürekli yenilikçi TV yayın ve sinematik aydınlatma çözümleriyle devam ediyor. Kamera üzeri ışıklar, Fresneller, RGB özel efekt aydınlatması ve gelişmiş kablosuz kumanda sistemleri içeren endüstri lideri LED aydınlatma aygıtları, dünya çapında televizyon yapımcılığında temel haline geldi. 

Litepanels 2001 yılında Hollywood’da çalışan ve yeni çıkan LED teknolojisini kullanarak yapımların aydınlatılmasında devrim yaratmak isteyen beş ışık şefi ve aydınlatma mühendisi tarafından kuruldu. HD çözünürlüğe uygun ışık veren, hafif, ince profilli bir 1x1 panel geliştirdiler. Sıra dışı renk doğruluğuna sahip ışık, renk sıcaklığında fark edilir bir kayma olmadan sonsuz kısılabiliyordu ve çalışma maliyetlerini azaltmak için az enerji tükettiği için çevre dostuydu ve hemen hiç ısı üretmediği için ekrandaki kişileri rahatsız etmiyordu.

Bu ödülle Litepanels’in Akademiden aldığı ödüller üçe çıktı. Şirket 2005 yılında bir Primetime Engineering Emmy Plaque ödülü, ve 2009’da da ilk kez bir aydınlatma üreticisine verilen Technology & Engineering Emmy ödülü aldı. 

Kamera üzeri ışıklar, Fresneller, RGB özel efekt aydınlatması ve gelişmiş kablosuz kumanda sistemleri içeren, çeşitliliği gittikçe artan çözümleriyle Litepanels, LED aydınlatmanın çevre dostu, düşük ısılı avantajlarından yararlanmak isteyen yapımların endüstri standardı haline geldi. Litepanels aydınlatma çözümleri televizyon ve film yapımlarının ötesine geçerek, beyaz saray ve Pentagon brifing odalarına, hatta Uluslararası Uzay İstasyonuna kadar girdi. 

Vitec Production Solutions CEO’su Nicola Dal Toso şunları söyledi: “Litepanels 20 yıldır televizyon aydınlatmasına yönelik LED teknolojisine öncülük ediyor. LED teknolojisinin çıktığı zamanki düşüncelerin aksine giderek, yayıncılıkta aydınlatmayı sonsuza dek değiştiren devrimci bir ürün yarattık. Yayıncılıkta aydınlatma endüstrisindeki rolümüz sayesinde National Academy of Arts and Sciences tarafından yeniden ödüllendirilmekten gurur duyuyoruz.

Litepanels’in kurucularından Pat Grosswendt yorum yaptı: “LED aydınlatma teknolojisindeki öncülüğümüz sayesinde National Academy of Television Arts & Sciences tarafından üçüncü kez ödüllendirilmek bir onur. Bu ödül başlangıçtaki dört çalışma arkadaşımla birlikte çığır açan vizyonumuzun ve tüm Litepanels ekibinin hep daha da yenilikçi teknik ve yaratıcı çözümler geliştirmek için televizyon aydınlatması alanında her gün yaşanan aydınlatma sorunlarını anlamaktaki devam eden kararlılığının bir göstergesi.”

Litepanels ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.