Reklamı Kapat
AJA
16.10.2017 15:20

AJA

FiDO Mini-Converter Çeviriciler

AJA Video Systems IBC’de yeni bir FiDO 12G – Fiber ve Fiber – 12G Mini-Converter serisini tanıttı. Hi5-4K-Plus (3G-SDI – HDMI 2.0) ve 3GM (3G/1.5G Mux/DeMux) Mini-Converter fiyatlarının düşürüldüğü de duyuruldu. Yeni FiDO çeviriciler 4K/UltraHD/2K/HD/SD görüntü ve ses sinyallerinin tek optik kablo üzerinden 10 kilometreye kadar uzunlukta mesafelere taşınmalarını destekliyor. Yeni 12G-SDI modeller; FiDO-TR-12G alıcı/verici, FiDO-T-12G tek kanallı verici, FiDO-R-12G tek kanalı alıcı, FiDO-2T-12G çift kanallı verici ve FiDO-2R-12G çift kanallı alıcı. Yeni ürünler ilgili SMPTE teknik koşullarına uygun ve küçük boy kasalarıyla aygıt kabin raflarına, OB tırlarına ve stüdyolara kolayca sığıyorlar.

Io 4K Plus Kayıt ve Çıkış Aygıtı

Io 4K Plus AJA’nın yeni kuşak kayıt ve çıkış donanımı ve ilk Thunderbolt 3 ürünü. 12G/6G/3G//1.5G-SDI ve HDMI 2.0 I/O bağlantılar sunan Io 4K Plus, en son 4K/UltraHD aygıtlarla uyumlu. Mac veya PC için AJA’nın piyasada kendini kanıtlamış sürücülerini ve uygulama eklentilerini kullanan Io 4K Plus, Adobe Premiere Pro, Apple FCP X ve Avid Media Composer gibi standart yaratıcılık araçlarıyla bütünleşiyor. AJA çevrim teknolojisi 4K ve Ultra HD görüntülerin izleme ve çıkış için HD çözünürlüğe gerçek zamanda ve yüksek kalitede ölçeklendirilmesini sağlıyor. Io 4K Plus seri papatya zinciri bağlantı esnekliği için ek bir Thunderbolt 3 de içeriyor. Thunderbolt 3’ün yüksek bant genişliği sayesinde Io 4K Plus, USB-C donanımlı işistasyonları veya dizüstü bilgisayarlar yoluyla 4K/UltraHD ve geniş tarama, yüksek kare hızı, derin renk ve HDR projelerinin Thunderbolt 3 bağlantısına imkan veriyor.

OpenGear 3G-SDI Fiber Kartlar

AJA Video Systems, openGear kasalarında ve AJA OG-3 2RU kasasında kulanıma yönelik openGear uyumlu görüntü ve ses kabin rafı kartlarına yeni 3G-SDI Multi-Mode fiber uzatma kartları ekledi. Ross Video’nun açık mimarili, modüler kasa sistemi openGear, bir dizi cihaz üreticisi tarafından destekleniyor. Yeni openGear çok modlu kartlar, uygun maliyetli ve esnek optik sinyal gönderim ve alımını kolaylaştırıyor. Seride OG-FIBER-TR-MM alıcı/verici, OG-FIBER-T-MM verici, OG-FIBER-R-MM alıcı, OG-FIBER-2T-MM çift kanallı verici ve OG-FIBER-2R-MM çift kanallı alıcı bulunuyor.

Ki Pro Ultra Plus v2.0 Aygıt Yazılımı

AJA Amsterdam’da Ki Pro Ultra Plus çok kanallı HD kaydedici ve 4K/UltraHD/2K/HD kaydedici ve oynatıcı için yeni v2.0 aygıt yazılımını duyurdu. Bu yeni güncelleme en son HDR formatlarının HLG ve HDR10 oynatmalarını sağlıyor ve 2K60p’ye kadar ProRes 4444 XQ kaydı ve oynatımı desteği ekliyor. Artık kullanıcılar HDMI 2.0 uyumlu ekranlarda izlemek için HDR10 ve HLG malzemeleri kolayca oynatabiliyorlar.

KONA Desktop Software v14 Yazılımı

AJA Video Systems fuarda KONA, Io ve T-TAP ürünleri için yeni Desktop Software v14 yazılım sürümünü açıkladı. 4K/UHD ve HDR iş akışlarını kolaylaştıran yeni özellikler, ve yayın, TV, film, post prodüksiyon, ProAV, OTT alanlarında çalışanlar için yeni ses yetenekleri getiriyor. AJA Desktop Software yeni ses özellikleri sayesinde Adobe Premiere Pro CC kullanıcıları yerel kayıtlı dosyalar, MAM veya web tarayıcı gibi birden fazla yerden gelen ses dosyalarını gözden geçirip çalabiliyorlar. Timeline üzerinde mevcut medya içerisine ses bindirmelerin kaydedilmeleri de kolaylaştı. Çözüm sayesinde Adobe Creative Cloud kullanıcıları başlıca Mac ve PC iş istasyonları ve dizüstü bilgisayarları ile görüntü ve ses giriş/çıkışı için USB-C aracılığıyla Thunderbolt 3 kullanabiliyorlar.

www.aja.com

Önceki Makale
Adobe Creative Cloud
Sonraki Makale
AKG
En Çok Okunanlar
Dergi