Reklamı Kapat
Anasayfa > Fuarlar > Studer
Studer
20.10.2017 12:17

Infinity Core Miks Çözümü

Daha fazla sinyal işleme gücü gerektiren küresel canlı yapımların taleplerini aşan Studer Infinity Core, aynı zamnda küçük yapısında fazladan hata koruma sistemleri ve yüksek yedekleme koruması da sunuyor. Günümüzün miks sistemleri üstün ses kalitesi ve yüzlerce girişle canlı yapım yürütme kapasitesine sahip olsalar da, teknoloji sürekli sınırları zorluyor ve endüstri için daha fazlasını istiyor. Studer bu talebi karşılamak için Infinity Core teknolojisini geliştirerek standart IT elemanlarıyla ideal bir esnek, geleceğe hazır ses sinyal işleme çözümü sunuyor.

DIOS Giriş/Çıkış Yönlendirme Otomasyonu

Studer by Harman ürünü DIOS, yayın iş akışları içerisindeki karmaşık yönlendirme matrislerini yönetmek ve sadeleştirmek için tasarlanan ilk I/O yönlendirme otomasyon yazılımı. DIOS giriş/çıkış yönlendirme ve otomasyonu, otomatik ve yedekli yol bulma, tanı bildirimleri, taban bant ve IP veri taşıma ve çevrim dışı yapılandırma yetenekleri gibi yayıncıların yapımlarda verimliliği arttırmalarına ve iş akışı hatalarını azaltmalarına yardımcı olacak bir dizi özellik sunuyor. Giriş/çıkış yönlendirme yapım sürecinin son derece karmaşık ve zaman alıcı bir kısmı. Beklenmedik donanım sorunları, yayının kesilmemesi için sık sık yönlendirme cihazlarında acil değişiklikler gerektiriyor. DIOS tüm giriş/çıkış yönlendirme sürecini otomatikleştirerek, yapım iş akışlarını kolaylaştırma, yapılandırma ve günlük çalışma sırasında insan hatalarını azaltma imkanı veriyor ve sorun oluştuğunda programların yayına devam etmesini garantiliyor. Harman DIOS’u müşteri ihtiyaçlarına ve sürekli değişen piyasa taleplerine göre güncel tutmak için endüstri önderleri ve teknoloji çözüm ortakları ile birlikte çalışıyor.

Glacier Series Ses Denetim Arayüzleri

Kişiselleştirilebilen Glacier Series ses denetim arayüzleri, yayın ve yapım tesislerine çeşitli uygulamaları uyarlayıp genel verimliliği yükseltme imkanı veriyor. İki adet modül ve sezgisel bir dokunmatik grafik kullanıcı arayüzü, farklı kullanım şekillerine ve konsolu bir tesisteki çeşitli yapılandırmalara göre kuruluma uygun. Glacier Series Studer DSP platformlarıyla ileri ve geri dönük uyumlu olup, her türlü yayın ortamında denetim ve çok yönlülüğü geliştiriyor. Glacier Series’deki iki sade fiziksel arayüz, canlı çalışma için hızlı kontroller sağlıyor. Central Screen Module, grafik kullanıcı arayüzü kontrollerine erişmek için canlı bir ekran sunuyor. Fader Vistonics Module hızlı çoklu görevler için basit denetim sağlıyor ve kolay kanal veya işlev tanıma için Studer FaderGlow içeriyor.

CoreLink Card Ses Miks Çekirdeği

Harman Professional Solutions firmasının ürettiği dünyanın ilk yayın sesi miks çekirdek işlemcisi, piyasada yaygın bulunan (COTS) sunucular üzerinde çalışıyor. Standart bir kısa PCIe biçimindeki yepyeni CoreLink Card, özel yapım donanım ihtiyacını ortadan kaldırarak, birçok yayın stüdyosunda ve dış yayın tırlarında zaten var olan sinyal işleme gücünden ve donanımından yararlanıyor. Sınırlı bütçelerle en yüksek kalitede içerik üretmek durumunda kalan yayıncılara yönelik Studer CoreLink Card, benzersiz esneklik, ölçeklendirilebilirlik ve kesintisizlik ile maliyetleri büyük oranda düşürüyor. Müşteriler sinyal işleme gücü ihtiyaçları arttığında, sadece bir COTS sunucuyu, tüm sistemi değiştirmenin maliyetinin çok daha azıyla yenileyebiliyorlar. Ayrıca CoreLink Card esnek bir lisans planıyla satın alınıp, sadece kullanılan kanallar için para ödenerek, gerektiğinde mevcut donanımda değişiklik yapmadan daha fazla ek lisans satın alınabiliyor.

www.studer.ch

Önceki Makale
SSL
Sonraki Makale
SWIT
En Çok Okunanlar
Dergi