Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sennheiser AMBEO for VR İşbirliği Platformu
Sennheiser AMBEO for VR İşbirliği Platformu
27.10.2017 10:26

Sennheiser’ın AMBEO for VR çözüm ortaklığı programı, VR ve AV yapımlarında kesintisiz yapım iş akışlarını garantilemek için oluşturuldu. Program saygın saha kayıt aygıtları, VR canlı kameralar, canlı görüntü akış yazılımları, miks eklenti yazılımları ve VR platformlarının üreticileriyle işbirliğini kapsıyor.

Bu çerçevede geliştirilen AMBEO VR Mic mikrofon 3D ses yapımlarına kullanım kolaylığı getirirken, AMBEO Blueprints web sitesi 3D ses kaydı ve miksi için çok miktarda bilgi veriyor. Yeni ortak çalışma platformu içerik yaratıcılara eksiksiz sanal gerçeklik deneyimini kolayca tasarlamakta yardımcı oluyor.

Görüntü için yenilikçi ses üreten Zoom, sanal gerçeklik dünyasında çok satan F4 ve F8 saha kayıt aygıtlarında AMBEO A-B çevrim yazılımını kullanıyor. Sinema donanımı uzmanı Aaton Digital, Cantar X3 ve CantarMini ses kayıt aygıtlarında AMBEO for VR uyumluluğu sunuyor. A-B çevrim yazılımını ekleyen Zoom ile Aaaton Digital, kullanıcılarını mikrofonun A formatındaki çıkışını sinyal işlemeye uyumlu B formatına harici olarak çevirme zahmetinden kurtarıyorlar. Bu saha kayıt aygıtları doğrudan B formatında, 3D ses sinyallerinin daha fazla işlenmesine hazır biçimde çıkış veriyorlar.

Sennheiser sanal gerçeklik kameraları alanında Orah ve Sphericam ile işbirliği yapıyor. Daha önce VideoStitch olarak bilinen, yüksek kaliteli canlı ve post prodüksiyon 360 derece görüntü yaratma yazılımları sağlayıcı Orah, canlı VR akışı için “hepsi bir arada” tarzı eksiksiz bir 4K kamera sunan ilk firma. Vahana VR 360° canlı görüntü birleştirme ve canlı akış yazılımı, artık Sennheiser AMBEO VR Mic ile kesintisiz bütünleşiyor. Kullanıcılar şimdi 360 derece görüntüye gerçek zamanda 360 derece ses ekleyerek, daha da sarıp sarmalayan (immersive) canlı sanal gerçeklik deneyimleri yaratabiliyor.

Sennheiser’ın profesyonel VR kamera üreticilerinden ilk çözüm ortağı Sphericam, son teknolojili Sphericam Beast sinematik 360 derece kamerası ile AMBEO VR Mic mikrofonu bir araya getirerek, talepkar fim yapımları için benzersiz bir deneyim yarattı. Bu yakın işbirliği, 4 adet 4K60 10 bit Raw/ProRes kayıt ile AMBEO VR Mic mikrofonun üstün kalitesini birleştirerek, aslına en sadık sesli bir özel amaçlı, üst düzey VR görüntü ve ses kayıt sistemini oluşturdu.

Sanal gerçeklik yazılım eklentileri konusunda uzun süredir AMBEO çözüm ortağı olan Noise Makers’ın Ambi Head stereofonik render yazılımı, Ambisonics (Nimbus Communications International) sesleri 3D izleme ve kulaklıklar üzerinde saran ses miskinin dengesini ustalıkla ayarlama imkanı veriyor. Ambi Head eklentisinin Neumann KU 100’den esinlenilerek tasarlanan AMBEO opsiyonu, miks mühendisinin VR miksini stereofonik olarak, mekansal ve ses tonu kalitelerini takip etmesini sağlıyor.

AMBEO for VR çözüm ortaklığına katılan Harpex’in Harpex-X sinyal işleme algoritması, AMBEO VR Mic mikrofonun A formatındaki sinyallerini film, televizyon, sterefonik, VR ve AR uygulamalarında kullanılan standart çevreleyen (surround) ve 3D çevreleyen formatlara çeviren bir Harpex yazılım eklentisiyle saha ses kayıtlarından maksimum miktarda uzamsal mekan bilgisi çıkartmayı amaçlıyor.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.