Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Medianova Uluslararası Yayın İçin Unified Streaming Kullanıyor
Medianova Uluslararası Yayın İçin Unified Streaming Kullanıyor
27.10.2017 10:48

Türkiyeli uçtan uza görüntü akış hizmetleri sağlayıcı Medianova, tesis içi içerik dağıtım ağlarının kurulumunu kolaylaştırmak için endüstri yenilikçisi Unified Streaming ile işbirliği yoluna gitti.

2005 yılında kurulan Medianova, Türkiye piyasasının en büyük görüntü akış hizmetlerinden birisi haline geldi. Yerel, hibrid ve bulut CDN (içerik dağıtım ağı) çözümleri, küçüklü büyüklü firmadan firmaya (B2B) ve firmadan tüketiciye (B2C) hızlı, kararlı ve güvenilir görüntü akışları getiriyor.

İstanbul merkezli şirket dünya çapında hizmetlerini sürekli genişletiyor ve Asya, Orta Doğu ve Avrupa’da hızlı bir gelişme gösteriyor. Mevcut içerik dağıtım ağlarına bağlantıların yetersiz olduğu bölgeler için Medianova, Unified Streaming ile işbirliği yoluna gitti. Unified Origin olarak bilinen “hepsi bir arada” tarzı web sunucu eklentisi çözümünü kuran Medianova, artık yerel internet bağlantı noktalarında (PoP) içerik dağıtım ağları oluşturabiliyor ve mümkün olan en iyi görüntü akışını sunmaya devam ediyor.

Medianova’nın tesis içi CDN için orijin sunucusu olarak Unified Streaming ile çalışmayı tercih etmesinde, yayın sırasında DRM gibi gelişmiş orijin işlevleri ve dinamik paketleme etkili oldu.