Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Rus Yayıncı NTV Işığı Calrec Artemis ile Gördü
Rus Yayıncı NTV Işığı Calrec Artemis ile Gördü
27.10.2017 10:54

Sadık bir Calrec müşterisi olan Rusyalı yayıncı NTV, Moskova’daki Ostankino Televizyon Teknik Merkezinin (TTC) stüdyo tesislerine dördüncü bir Artemis Light dijital ses konsolu ekledi. Bu son 48 fader içeren Artemis, NTV tarafından yeni yayınlanmaya başlanacak Bugün, Acil Durum, Irada Zeynalova ile Günün Sonu adlı programların yayınlanacağı TTC Studio 18’e kuruldu.

NTV Baş Ses Uzmanı Vladimir Baryshnikov şunları söyledi: “Devam etmekte olan yenileme programımız için Calrec ses miks listemizin her zaman ilk sırasında. Çalışmakta olan diğer Artemis Light konsollar nedeniyle, konsolun üstün ses kalitesini ve güvenilirliğini tanıyoruz. Artemis ile genişlemekte olan ve yeni programlarımızı destekleyen teknik yetenekler elde ediyoruz.”

“Ayrıca Artemis Light’ın küçük boyutu ve ağ bağlantı yetenekleri, rekabet ortamında öne çıkmasını sağlıyor. Ses mühendislerimiz Artemis’i seviyorlar, ve zaten iyi bildikleri için yeni ürünle hemen yapım ve miske başlayabiliyorlar. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde yeni kullanıcılar da masayı çabuk öğrenip hız kazanabiliyorlar.”

NTV en yeni Artemis Light’ın yanı sıra üç adet konsol daha kullanıyor. Yayıncı geçen sene haber ve güncel olay programlarının yapımı için TTC Studio 12 tesisine 48 fader içeren bir Artemis Light konsol aldı. TTC Studio 11 ile NTV Gorky Studio tesislerinde de Artemis konsollar kurulu. NTV’nin önceki Calrec kurulumları gibi yeni Artemis Light’ın da tasarım, bütünleştirme ve kurulum hizmetlerini Rus OKNO-TV firması gerçekleştirdi.

NTV açık hava yayın operasyonlarında da Artemis Light konsollar kullanıyor. 2014’te dijital yayına geçişinin bir parçası olarak NTV, Moskova’daki yenilikçi esnek canlı yapım stüdyosu NTV Mobile’a iki adet sahne donanımlı bir Artemis Light kurdu.

NTV’nin Artemis Light kurulumları, TTC içerisindeki Calrec Audio konsollarının toplam sayısını otuz ikiye çıkardı. Rusya’nın en büyük televizyon stüdyo tesisi ve yayın yapım şirketi olan TTC, Rusya’daki tüm televizyon merkezlerine kablo, radyo ve uydu yoluyla bağlı olup, Intervision ve Eurovision ağları üzerinden de televizyon programlarının alışverişlerinden yararlanıyor. NTV Artemis Light’lar gibi TTC’nin bütün masaları, AES, analog, MADI arabirimleri destekli Calrec Hydra2 tak-çalıştır tarzı ses yönlendirme sistemine fiber optik kabloyla bağlı.

Calrec ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.