Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > NewTek LivePanel Tarayıcı Tabanlı Denetim Sistemi
NewTek LivePanel Tarayıcı Tabanlı Denetim Sistemi
02.11.2017 12:22

Tamamen kişisel tercihe göre düzenlenebilen tarayıcı tabanlı denetim sistemi NewTek LivePanel, artık NewTek IP Series çok kameralı yapım sistemlerinde dahili olarak yer alıyor ve opsiyonel olarak TriCaster TC1 için de alınabiliyor. Akıllı telefon, tablet, dizüstü veya masaüstü bilgisayarlardan kablolu veya kablosuz olarak erişilebilen NewTek LivePanel, kullanıcılara aynı ağdaki herhangi bir web tarayıcıdan kendi kişisel görüntü iş akışlarına erişme imkanı veriyor. Kullanıcılar ayrıca anında görsel geri bildirim için tarayıcı içerisindeki her görüntü kaynağının görüntülerini izleyebiliyorlar. Usta olmayan kullanıcılar bile birkaç butona basarak profesyonel kalite ve kararlılıkta karmaşık yapımları tasarlayıp yönetebiliyor, uzman düzeyinde kalite ve tutarlılık sağlayabiliyorlar. 

NewTek LivePanel büyük ölçekli yapım ortamlarında TriCaster TC1 ve IP Series sistemler için operatör sayısını arttırıyor. Mekanın her yerinden yayın sırasında skor panosu denetimi sayesinde anında skor güncellemeleri ve istatistikler sağlanıyor.

Üstün IP tabanlı iş akışlarından ve NewTek canlı yapım sistemlerinin gücünden üst düzey eğitimli yapım personeli gerekmeden yararlanmak isteyen yapımcılar artık kullanıcı deneyimini sadeleştirmek ve yüksek kaliteli, tutarlı programlar yaratmak için NewTek LivePanel kullanabilirler. LivePanel karmaşık bir yapımın tasarlanıp çalıştırılmasını kolay ve eğlenceli bir hale getiriyor ve NewTek’in yapımları gerçekleştirme yolunda yenilik yaratma ve tamamen IP tabanlı iş akışlarına geçişe öncülük etme vaatlerini gösteriyor. Artık sadece görüntü yapım aygıtları IP üzerinden ağdaki istenen bağlanmakla kalmayıp, ağın her yerinden yapım da denetlenebiliyor. 

NewTek LivePanel’deki paneller, anahtarlama, ses, medya yürütme, skor panoları ve makro başlatma gibi iş akışının çeşitli yönlerini denetlemek için tasarlandı. LivePanel sayesinde her kullanıcı gerektikçe kendi ekran düzenlerini, kontrollerini ve görüntü ön izleme pencerelerini tasarlayabiliyor. LivePanel Builder ile basit kullanıcı tanımlı paneller yaratılarak, tek bir butona karmaşık sahneler ve zaman tabanlı efektler atanabiliyor. Her boyutta tamamen yapılandırılabilen kişisel menüler ve butonlar, her kontrolün işlevini belirten özel resimler, metinler, renkler ve görüntü ön izlemelerle oluşturulabiliyor. 

Örneğin 4K girişler, 20 dahili grafik ve medya kanalı, SDI üzerinden çıkışların ön izlemesi için bir IP Series platformdan NewTek LivePanel yapılandırılabiliyor. LivePanel doğrudan IP Series veya Tricaster TC1 içerisindeki yazılımdan hizmet alabiliyor ve aygıtların kuruluma veya açık internete bağlanmalarına gerek kalmıyor. Her türlü aygıt, tarayıcı ve işletim sistemi (Windows, Mac, Linux, Android, iOS) üzerinde çalışıyor. Böylece kameradaki sunucu, bir tablet veya cep telefonu ile yapımın bölümleri üzerinde denetim elde edebiliyor.

Daha ileri düzeyde yetenekler için NewTek ProServ profesyonel hizmetleri müşterilerle birlikte çalışıp, hemen her işlevi otomatikleştiren özel LivePanel denetleyiciler tasarlayarak yapımlara yeni bir kalite ve tutarlılık seviyesi kazandırabiliyorlar.

Canlı spor, haber, mekan reklam ve dijital tabelaları, canlı etkinlikler, kurumsal toplantılar, eğitim ve diğer alanlarda çalışan görüntü içerik yapımcıları için tasarlanan NewTek LivePanel ile isteyen herkes yılların deneyim uzmanlığı gerekmeden üst düzey görüntüler üretebiliyor.

Ürün LivePanel Tarayıcı Tabanlı Denetim Sistemi
Marka NewTek
Firma MediaCast
Telefon 0212 222 45 02
Web www.mediacast.com.tr

En Çok Görüntülenenler
Dergi