Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > VSN Wedit ile Web Tabanlı Kurgu
VSN Wedit ile Web Tabanlı Kurgu
03.11.2017 09:47

Yeni web ile bütünleşik kurgu aracı, muhabirlere ve görüntü editörlerine, bulut ortamında herhangi bir üçüncü firmanın NLE yazılımına geçiş sekmesi olmayan benzersiz bir arayüzden tüm görüntülerini yönetme ve kurgulama imkanı veriyor. Dahası, bu yeni web tabanlı kurgu yazılımının VSNExplorer MAM sistemiyle bütünleşmesi, yeni gelişmiş iş akışlarını mümkün kılıyor.

Yenilikçi medya çözümleri sağlayıcı VSN’nin yeni çözümü, medya ve işletme süreç yönetim platformu VSNExplorer ile bütünleşik, çok işlevsel bir web tabanlı kurgu aracı. HTML5 ile geliştirilen bu hızlı ve kolay araç, muhabirlerin ve kurgu uzmanlarının tek bir arayüzden, başka bir sisteme geçmek zorunda kalmadan görüntüleri kurgulamalarını ve yayına hazırlamalarını sağlıyor.

VSNExplorer arayüzü içerisinde ve eksiksiz özellikli MAM ile Wedit kullanıcıları derin arşivde, yakın arşivde ve ağa bağlı bellekte saklanan çekim ve klipler üzerinde çalışabiliyorlar. Bir bulut içerik editörü olan Wedit’in buluta erişip dosyaları kurgulama imkanı vermesi, kurgu uzmanları ile bölümler arasında iş birliğini arttırıyor.

Kurgu özellikleri bakımından Wedit kullanıcıları kesme; kesme listeleri oluşturma; proxy kare hassasiyetinde başlangıç ve bitiş işaretleri; kurgu kesimleriyle malzeme verisi ilişkilendirme, arayüzler zaman hattından  hızlı kurgu; sahne birleştirme ve yayınlama özellikleriyle sahneleri hızla kurgulayabiliyorlar. Kullanıcılar istedikleri zaman, gerekirse üçüncü bir firmanın doğrusal olmayan kurgu sisteminde (Adobe Premiere, Final Cut Pro, Avid Media Composer) kurguyu tamamlamak için bir projeyi EDL dosyası içerisine aktarabiliyor.

Bu web kurgu aracının bir MAM sistemiyle bütünleşmesi, yeni iş akışlarını olası kılıyor. Örneğin Wedit kullanıcıları doğru içerik arama  için MAM’ın kendisi tarafından otomatik olarak çıkartılan malzeme verisinden yararlanabiliyorlar. Başka bir deyişle bir kurgu uzmanı yılın en iyi gollerini içeren spor görüntülerini doğrudan aratıp istediği önemli kısımları bularak zaman kodu koyabiliyor. Veya MAM’ın konuşmadan-yazıya özelliğiyle kurgu uzmanı görüntünün ses kaydı içerisinde içerik arayabiliyor ve istediği yerlere zaman kodu ekleyebiliyor. VSN Wedit ayrıca format, bit hızı, haklar, kullanıcı geçerliliği gibi diğer değişkenlere göre de kesimlendirme ve konumlandırmaya imkan veriyor.

Bu özellikler ve gelişmiş iş akışları, görüntü kurgu sürecine verimlilik katıyor. Wedit kullanan VSN müşterileri, kurgu ne kadar kolay olursa olsun görüntülerini tamamlamak için üçüncü bir firmanın NLE sistemine geçmeye veya yazılım eklentileri kullanmaya gereksinim duymuyorlar. Sekmelerden ve arayüzlerden başka yerlere geçiş yapmak, dosyalar indirmek ve daha sonra başka bir sisteme yüklemek gibi tüm işlemler, haber projelerinin tamamlanması için gereken adımların sayısını arttırıyor.

VSN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.