Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Crystal Vision Safire 3’te Denetim Yenilikleri
Crystal Vision Safire 3’te Denetim Yenilikleri
04.11.2017 10:40

Crystal Vision, VisionPanel evrensel denetim panelinde yaptığı önemli değişikliklerle Safire 3 gerçek zamanlı renk bindirme kartının canlı ortamda çalışmasını daha da geliştirdi. Safire 3 gibi sık ayar gerektiren ürünlere çok uygun fiziksel kontrollere sahip VisionPanel, 16 adede kadar Crystal Vision Indigo veya Vision donanımıyla çalışacak yapıda tasarlandı. Yayıncıların daha yüksek verimlilik aradıkları günümüzde VisionPanel yenilikleri daha hızlı ve kolay çalışma sonucunu getiriyor. Her gün renk bindirme işlemi yapan uzman kullanıcılara danışıldıktan sonra 3U Ethernet denetim panelinin dokunmatik ekranı, düğmeleri ve donanım butonlarında gelişmeler gerçekleştirildi.

Crystal Vision’ın hızlı teknik desteği ve beş yıllık garantisinin avantajlarını taşıyan Safire 3 modüler gerçek zamanlı renk bindirici, hava durumundan saran sanal stüdyolara kadar uygulamalar için ideal. Bindirme oluşturmak için kolay bir sezgisel iş akışı sunan Safire 3, SD’den 1080p’ye kadar çözünürlükleri destekliyor ve çalışmalarda yaygın karşılaşılan sorunları çözmek için aydınlatma telafisi, renk düzeltme ve görüntü geciktirme gibi özeliklere sahip. Crystal Vision, VisionPanel’i en kolay iş akışı isteyenlere göre zenginleştirerek, Bugün piyasada en popüler dönemini yaşayan rekabetçi fiyatlı Safire 3’ü daha da cazip hale getirdi.

VisionPanel’in dokunmatik ekranı, yapılan değişikliklerle daha duyarlı hale geldi, ve Home butonunun boyutu büyütülerek basılması daha kolay hale getirildi. Dokunmatik ekrandaki aşağı açılan menülerin yerine konan radyo grubu tarzı kontrol, önceden bir şey seçmek için iki adım gerekirken artık tek adımla seçim sağlayarak daha hızlı çalışma sağlıyor. Yeni dolaşım özelliği, menüler arasında gezinilen iş akışlarını büyük ölçüde hızlandırdı. Bir menü grubu içerisindeki diğer tüm menülere giden sekmeler görüntülendiği için, artık menüleri değiştirmek için ana ekran yoluyla gitmek gerekmiyor.

VisionPanel’in düğmesindeki gelişmeler arasında, daha kolay çalışma için kaba ve ince ayarlarının yerlerinin birbirleriyle değiştirilmesi var; artık düğme çevrildiğinde daha sık kullanılan hızlı ayara geri dönülüyor. Daha az kullanılan yavaş hız ayarına geçmek için kullanıcının bundan sonra düğmeyi çevirirken Shift butonunu basılı tutması gerekiyor. Yeni bir kullanışlı işlev sayesinde Düğmeye basıldığında, ayarlanmakta olan slider’ın değeri başlangıca dönüyor.

VisionPanel’in donanım butonundaki geliştirmeler arasında sağ elle kullanılan butonların işlevlerinin en sık kullanılan renk bindirme menülerine (Key Status, Gain, Spill) anında ulaşılacak şekilde yeniden atanmaları, ve bir renk bindirme açık/kapalı değiştirme var. Beli bir kartı seçmek için hangi donanım butonuna basılması gerektiği daha belirgin hale getirildi; denetlenmekte olan kartın butonu artık parlak olup, dokunmatik ekrandaki kart listesi kartın adının yanı sıra şimdi donanım butonunun numarasını da gösteriyor.

Güncellemelerden yararlanmak isteyen mevcut VisionPanel müşterilerinin VisionPanel v1.6 yazılımı, Safire 3 v1.9 yazılımı ve Indigo v5.7 yazılımı için Crystal Vision destek ekibiyle temas kurmaları gerekiyor.

Safire 3’ü denetlemenin en yaygın yolu VisionPanel olup, diğer seçenekler de var. Ücretsiz VisionWeb Control, Safire 3’ün aynı ağa bağlı PC, tablet, cep telefonu gibi her türlü aygıt üzerinde çalışan bir web tarayıcıdan kullanılmasına imkan veriyor. Denetimin mümkün olduğunca basit olmasını isteyenler, ön ayarları geri çağırmak, tuşları yavaş yavaş açıp kapatmak, bindirmeyi açıp kaldırmak için GPI’ları kullanabiliyorlar. SNMP’den denetim sayesinde safire 3 üçüncü bir firmanın denetim sistemiyle kolayca bütünleştirilebiliyor; kullanıcı görüntü girişleri kaybı veya diğer hata koşullarında uyarılıyor.

Crystal Vision ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.