Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fujinon UA24x7.8BERD Taşınabilir Lens
Fujinon UA24x7.8BERD Taşınabilir Lens
04.11.2017 11:06

Fujinon 4K lens serisini 4K videonun bir çok ihtiyacına cevap veren 8 modele genişleten UA24X7, canlı spor yayını ve basına ayrılan yer için son derece yüksek çözünürlüklü, gerçekçi video çekimi yapmayı mümkün kılıyor. FUJIFILM, dünyanın en küçük (toplam uzunluğu yaklaşık 220.5mm) ve en hafif (yaklaşık 1.98kg) yeni Fujinon UA24x7.8BERD (UA24x7.8) 4K destekleyen yayın lensini sunuyor. Lensin Ocak 2018'de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kompakt bir gövdeye sahip olmasına rağmen, A24x7.8, 24x yüksek büyütme zoom’una sahip ve geniş açı ile 7.8 mm'den 187 mm'ye kadar odak uzaklığını kapsıyor. Bu taşınabilir zoom lens hem yüksek hareket kabiliyetine hem de işlevselliğe sahip. Canlı spor yayıncılığı ve basın için yüksek tanımlı, gerçekçi görüntüler çekme imkanı veriyor.

4K görüntü Japonya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da canlı spor ve haber yayıncılığında hızla yayılıyor. Ayrıca OTT’nin artmasıyla 4K görüntülerin keyfi artık PC ve tablet aygıtlarda bile çıkarılarak, çok çeşitli ekranlarda 4K görüntü sunma olanakları artıyor. Son yıllarda küçük ve hafif 4K kaydedicili kameraların çıkmasıyla küçük ve hafif lens ihtiyacı da giderek artıyor.

4K görüntünün popülerleşmesini gören Fujinon, 2015 yılında 4K uyumlu yayın lensini piyasaya sürerek bu alanda öncülük etti. Fujifilm lens ailesini genişleterek 4K yayıncılık piyasasının genişlemesine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Yeni UA24x7.8 4K uyumlu portatif zoom lensi, bir 4K kameraya takıldığında omuzda çekimin yükünü hafifletiyor. 7.8mm ile 187mm aralığında geniş açıdan bir odak uzunluğunu kapsayan 24 kat yüksek büyütme oranlı UA24x7.8, çok farklı çeşitlilikte sahneleri yakalayabiliyor. Lens aynı zamanda hem yüksek büyütme oranı hem de küçük boyut sunuyor. UA24x7.8 canlı spor ve haber yayınları için ana unsura odaklanan, gerçekçi görüntüler çekebiliyor.

Telefoto zoom’larda sık görülen renk sapmalarını azaltan UA24x7.8, HDR çekim de yapabiliyor. Alacakaranlıkta stadyum gibi yoğun kontrast olan sahneleri çekerken bile zengin tonlar üretiyor.

Fujifilm’in Fujinon lensleri yüksek kaliteli şık görüntüleriyle biliniyorlar ve tüm dünyada filmler, televizyon reklamları, canlı spor yayınları dahil çeşitli yapım merkezlerinde kullanılıyorlar. Fujifilm görüntü çekimi alanında uzun yıllar içerisinde olgunlaşan optik, yüksek hassasiyetli üretim ve montaj teknolojilerini, 4K lens serisini daha da genişletmek için kullanacak.

Fujifilm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.