Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Lawo Ruby AoIP Radyo Konsolu
Lawo Ruby AoIP Radyo Konsolu
04.11.2017 11:26

İsteğe göre düzenlenebilen, bağlama duyarlı görsel arayüzlü yeni güçlü Ruby radyo konsolu, modern, alçak profilli tasarımıyla dikkat çekiyor. Modern radyo işletmeleri için tasarlanan Ruby, sunucunun diğer stüdyo araçları tarafından da kullanılan dokunmatik ekran ortamının aynısı ile sesi miksleyip yönlendirmesini sağlıyor. Tanıdık fiziksel fader ve anahtarların yanı sıra, çoklu dokunmatik kullanıcı arayüzlü ekran sayesinde istasyonlar playout sistemleri, telefon kuyrukları, kodekler gibi diğer stüdyo uygulamaları için de kontroller ekleyebiliyorlar.

Canlı yayında iken doğru kontrolü aramaya zaman ve hatalara yer yok. Ruby’nin yüzeyi renklerle programlanabilen görsel işaretlere, bağlama duyarlı gösterimlere ve kişisel iş akışı seçeneklerine dayanıyor.

Her açıdan hızlı çalışma sağlayan konsolun iyileştirilen kontrolleri, ihtiyacınız olan her şeyi, olan hiçbir şeyi sunuyor. En dipten döner seçicilerinin tepesine kadar 51 milimetre yükseklikteki Ruby, hız ve hassas doğruluk için tasarlandı. Ekranları, fader’leri, anahtarları hep üstün sınıftan.

Grafikli, sezgisel, kişiselleştirilebilen komut bölümü, sadece ölçüm göstergeleri ve saatten fazlasını sunuyor. Gizli seçenekleri aramak yok; çoklu dokunmatik kontroller gerekeni hemen veriyor. Stüdyo aygıtlarının denetimi, sanal fader’lerin ayarlanması, ses şiddeti gösterimi eklenmesi; olanaklar neredeyse sınırsız.

Herkes AES67 hakkında ve olumlu konuşuyor. Sonunda farklı üreticilerin IP cihazlarını birbirine bağlamak için gerçek bir standart ortaya kondu. Bu nedenle Ruby, %100 AES67 uyumlu. Bazı ilk deneyenler AES67’nin eksik olduğunu söylediler, ama Lawo onu standartlara dayalı reklam ve tanıma protokolü Ravenna ile birleştiriyor. Ruby ile, gittikçe genişleyen AES67 / Ravenna evreninden her türlü stüdyo donanımı ve yazılımına bağlanıp denetlenebiliyor.

  • 4 fader’den 16 fader’e kadar içeren kasa boyutları bir araya getirilerek 60 fader’e kadar konsollar tasarlama
  • Tek kasalı veya bölünmüş kasalı; yere veya tezgaha montaj
  • Standartlara dayalı AES67 IP-Audio ağı
  • Hızlı kurulum için yardımcı olan EZConfig
  • Yayın ve yapım çalışmaları arasında tek dokunuşla kolay geçiş
  • Fader Maps ile kolay tek butonla çağırma ve ayarlama için benzer kaynaklarla fader gruplandırma
  • Stereo, mono ve 5.1 miks çıkışı
  • Standart 100mm motorlu fader’ler
  • Konuşmalar sırasında AutoGain butonuyla mikrofon seviyelerini en iyi duruma getirme.

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.