Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Emmy Mühendislik Ödülü Fujinon 4K Lenslerine
Emmy Mühendislik Ödülü Fujinon 4K Lenslerine
20.11.2017 12:00

Fujifilm başkanı Kenji Sukeno firmanın Fujinon 4K Sinema zoom lenslerinin 69. Emmy Mühendislik Ödülü ile ödüllendirildiğini açıkladı. 

Emmy Ödülleri Televizyon Akademisi tarafından 1948’de organize edilmeye başlandı.  Bugüne kadar, Teknik ve Mühendislik ödülleri televizyon için mevcut yöntemleri geliştirecek mühendislik çalışmalarını yapan bireyler, şirketler veya derneklere veriliyor. Yayıncılık endüstrisinin en prestijli ödülüdür. 

Akademiye göre, Fujinon 4K Sinema lenslerinin gelişimi ile elde edilen yüksek görüntü kalitesi ve görüntü aktarımı gelişimi sayesinde Fujifilm’ in katkıları dikkate alınmıştır. Fujinon lensler filmler ve televizyon programları yanı sıra reklam prodüksiyonlarda kullanılmıştır. 

Ayrıca bu Fujifilm’e verilen altıncı Emmy olmuştur. Geçmiş ödüller: 1982’de “A250 ile yüksek hızda renkli negatif film geliştirilmesi”; 1990’da “ Metal kaset teknolojisinde gelişim; 1996’da “CCD sensörler ile tam uyum sağlayan lens teknolojileri”; 2005’te “Yüksek çözünürlüklü boyutlarda katı hal kameralarda lens teknolojisi” ve 2009’da” dünyanın ilk oto netleme sistem, Precision Focus”.