Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ARRI ALEXA Kameraya Engineering Emmy Ödülü
ARRI ALEXA Kameraya Engineering Emmy Ödülü
20.11.2017 12:06

Hollywood’da gerçekleştirilen 69. Engineering Emmy Ödül Töreninde Television Academy, ALEXA dijital sinema kamera sistemini geliştirmesindeki üstün mühendislik başarısı nedeniyle ARRI’yi en saygın televizyon ödülüne değer buldu. Ödülü Loews Hollywood Hotel’deki törende oyuncu Kirsten Vangsness sundu ve konuştu: “ALEXA kamera sistemi mükemmel dijital çekim yetenekleri ve tamamen bütünleşik post prodüksiyon iş akışı ile televizyon dünyasında dönüşüm yaratan bir teknolojiyi temsil ediyor. Ayrıca Birleşik iş akışında hem raw hem de sıkıştırılan görüntülerin dahili kaydı ile kullanımı kolay bir arayüz, televizyon endüstrisinin ARRI ALEXA’yı yaygın benimsemesine katkıda bulundu.

Engineering Award adlı mühendislik ödülünü her ikisi de ALEXA geliştirme ekibinden olan Image Science Ekip Lideri Harald Brendel ile Ar-Ge Başkanı Frank Zeidler ve ARRI Başkanı Glenn Kennel kabul ettiler. Harald Brendel kabul konuşmasında ALEXA’nın temelinde ARRI’nin 100 yıllık mirasının yattığını söyledi: “Şirketimizi dijital çağa yönelttiği ve ARRILASER ile ARRISCAN’i üretecek görüntüleme karakteristiklerini ve film anlayışımızı oluşturduğu için Yönetim Kurulu Üyesi Franz Kraus’a teşekkür etmem gerekiyor. Bu, 2010 yılında piyasaya sürdüğümüz ALEXA’ya giden yolu açtı. Television Academy’ye ve en önemlisi de gelişmeye sürekli devam etmemize neden olan birçok müşterimize teşekkürler.

Küresel aktif film ve medya teknolojileri firmasının Münih’teki merkezinde de heyecan vardı. Teknolojiden sorumlu ARRI Yönetim Kurulu Üyesi Franz Kraus yorum yaptı: “Bu saygın ödül, neredeyse 20 yıl önce DI günlerinde işe koyulan ALEXA çekirdek mühendis ekibinin çalışkanlığına veriliyor. ALEXA kamera projesine tüm bilgi birikimlerini ve deneyimlerini koydular, böylece ALEXA’nın çok beğenilen sinematik görüntüsünü elde ettiler. Television Academy’nin bu çok özel ödülü için şükran doluyuz.

Film benzeri organik görüntüsü ve yüksek dinamik aralığıyla tanınan ALEXA dijital kamera, etkileyici görüntü kalitesi, güvenilirliği, verimli iş akışı ve kullanım kolaylığı ile hızla benimsendi. ALEXA’nın yükseltilebilen tasarımı, piyasaya çıkmasından yedi yıl sonra bile sistemin televizyon ve sinema film yapımcılığında tercih edilen kamera olarak kalmasını sağladı. Kameranın bugün optik vizörlü ALEXA SXT, ALEXA Mini, ve yeni kablosuz denetimli ALEXA SXT W modelleri var.

ALEXA ile çekilenler arasında yakında Emmy kazanan The Handmaid’s Tale, The Night of , Veep, Big Little Lies ile Game of Thrones, Man in the High Castle, Mozart in the Jungle, Insecure, Modern Family ve daha bir çokları var.

Television Academy Engineering Emmy, televizyon sinyallerinin yayını, kaydı, alımını etkileyen mevcut yöntemlerin geliştirilmesi veya yeniliklerin ortaya konması şeklindeki mühendislik gelişmeler için kişilere, şirketlere ve kuruluşlara veriliyor. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.