Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Vision Research Phantom VEO4K-PL Kamera
Vision Research Phantom VEO4K-PL Kamera
21.11.2017 11:21

Flex4K-GS’nin resim ve kare hızı performansı, VEO-S kamera ailesinin kullanışlı yapı ve boyutuyla bir araya geliyor. VEO4K-PL 4096 x 2160 piksel çözünürlükte saniyede 1000 kareye kadar resim yakalıyor. Yeni VEO4K-PL kamera, kişiselleştirmeye yönelik aksesuarlarıyla birlikte medya yapımı için gereken tüm özellikleri içeriyor.

VEO4K-PL kamera 6.75 mikron pikselli bir 4K 12 bit CMOS sensöre sahip ve hem küresel deklanşör (global shutter) hem de döner deklanşör (rolling shutter) modunu destekliyor. Optik alçak geçirgen filtre (OLPF) içeren kameranın ISO ve dinamik aralık değerleri, deklanşör moduna bağlı olarak değişiyor. 

Kameranın eksiksiz kurulum ayarları, denetim, resim işleme ve indirme işlemleri için Windows tabanlı PCC yazılımı kullanılıyor. Glue Tools’un Mac tabanlı Seance yazılımı ile bir Mac bilgisayar üzerinde denetim, oynatım ve dosya indirme yapılabiliyor. Kameralar bu amaca özel ayrılmış bir Ethernet ağına bağlanıyor. 

Kamera üzerindeki kontroller (OCC), bağlanan bir SDI veya HDMI monitör veya vizörle kullanılıyor. OCC menü sistemi kurulum ayarları, çekim, oynatım ve CFast karta kayda izin veriyor.

VEO4K-PL kameranın asıl dosya formatı Cine RAW, PC Cyazılımı kullanılarak H.264 mp4, Apple ProRes .mov ve diğer formatlara kolayca çevrilebiliyor. Cine RAW dosyaları birçok görüntü kurgu ve hareket analiz programları ile doğrudan uyumlu.

CFast 2.0 kartlar uzaktan kayıt imkanı veriyor. Cine dosyaları önce 90 MB/s hızla RAM’e kaydediliyor, ardından hemen oynatılabiliyor, kırpılıp karta kaydedilebiliyor. Dosya karta güvenle kaydedildikten sonra artık bir sonraki çekime hazırsınız. 

Aksesuarlar

Lens yuvaları:

  • Teslim edilen PL yuva, sahada elektronik açıklık ve odak kontrollü Canon EF ve Nikon F/G yuvalarla değiştirilebiliyor. 

AbelCine CAMEO aksesuarları:

  • El tutma yeri, cheeseplate, cine tarzı yükseltme platformu, rozet çubuğu içeren Cine Essential kit.
  • Uzak bağlantı portu içeren daha fazla enerji çıkışı için VEObob

Pil çözümleri:

  • Yandan montajlı V-Lock ve Gold-mount
  • 12V ve 24V piller için XLR adaptör kablosu.

Vision Research ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.