Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > İsrail’de Harmonic ile Canlı UHD-HDR Kanalı
İsrail’de Harmonic ile Canlı UHD-HDR Kanalı
22.11.2017 09:44

İsrail’deki Tier 1 (tüm internete transit ücretler ödemeden bağlanabilen servis sağlayıcı) doğudan yayın uydu televizyon firması YES, yeni canlı UHD kanalı için Harmonic’in yazılım tabanlı Electra kodlama platformunu kullanıyor. Dünya kalitesinde yerel sistem bütünleştirici firma AVCOM, sorunsuz bir kurulum sağladı. HEVC görüntü kodek içeren Harmonic Electra sistemi sayesinde YES, mümkün olan en düşük bit hızlarıyla 1 milyondan fazla abonesine yüksek kaliteli UHD-HDR doğrusal görüntü içeriği ulaştırıyor.

YES Sorumlu Teknik Başkanı Itzhak Elyakim şunları söyledi: “Hedefimiz popüler spor etkinlikleri dahil olmak üzere bölgede canlı UHD-HDR içerik yayınlayan ilk firma olmaktı. Harmonic’in sıkıştırma verimliliği konusundaki uzmanlığı, bu rüyayı gerçekleştirmemize yardımcı oldu. Harmonic’in Electra görüntü kodlama sistemi, canlı UHD 4K yayını için harika resim kalitesi ve bant genişliği verimliliği sağlıyor. Yıllardır Harmonic müşterisiyiz ve çözümlerinin ölçeklendirilebilen tasarımlarının UHD kanallarımızı genişletmemizi kolaylaştırmasından memnuniyet duyuyoruz.

IHS’ye göre 2020 yılında 4K HDR TV cihazlarının sayısının 30 milyonu aşması bekleniyor. Harmonic Electra VS çözümü YES’e UHD 4K içeriğe yönelik artan tüketici talebi üzerine yatırım yapma ve kristal netliğinde HDR görüntülerle diğer içerik sağlayıcıları arasında fark yaratma konusunda yardımcı olacak. Yazılım tabanlı sistem son derece esnek yapısıyla YES’in canlı UHD SDI ve IP akışlarını alıp kodlamasını sağlıyor. Electra kodlama platformu merkezli eksiksiz Harmonic görüntü dağıtım çözümünde, DVB- CSAV3 şifreleme ve NMX ağ yönetimi için ProStream X görüntü akış işlemcisi de var. 

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.