Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Harmonic Asya Pazarına Odaklanıyor
Harmonic Asya Pazarına Odaklanıyor
22.11.2017 11:31

Küresel açık yayın ve kablo TV endüstrileri 2012 ile 2016 yılları arasında yüzde 2.8 büyüme oranı elde etti, ve 2021 yılına dek daha fazla gelişme bekleniyor. En son Global Broadcasting & Cable TV endüstri profiline göre en hızlı büyüme Asya-Pasifik (APAC) bölgesinde gerçekleşiyor.

APAC bölgesindeki yayıncıların bu değişikliklere etkin olarak karşılık verebilmeleri için her ekranda kristal netliğinde görüntü içeriğini garantileyecek esnek ve dinamik çözümlere ihtiyaçları var. Görüntü dağıtma teknolojileri ve hizmetleri alanında öncü firmalardan Harmonic, BEE 2017’de bu konular üzerinde durarak açık yayın ve OTT görüntü dağıtımına yönelik yazılım merkezli yaklaşımını tanıttı. Görüntü kurulumlarında esneklik ve dinamizmi arttıran yazılım tabanlı Harmonic görüntü dağıtım çözümleri, yayıncılar ve diğer servis sağlayıcılar için UHD-HDR ve HEVC gibi yeni formatları ve kodekleri benimseyip düşük bit hızlarıyla üstün görüntü kalitesi sunma imkanı veriyor.

Harmonic’in uçtan uca canlın ve isteğe bağlı (VoD) uygulamaları sayesinde UHD-HDR içerik dağıtmak kolaylaştı. Verimli UHD-HDR hizmetlerinin dağıtımı için Harmonic Spectrum X medya sunucusuyla UHD playout, ViBE CP9000 kodlayıcıyla görüntü toplama, Electra X kodlayıcı ile yayın dağıtımı, RD9000 ile kod çözme dahil iş akışının her adımını kapsıyor.

Ödüllü Harmonic bulut tabanlı VOS Cloud medya işleme uygulaması ve VOS 360 yazılım hizmeti (SaaS), işletmecilere yayın ve OTT hizmetlerini hızla başlatma imkanı vererek, kanal açılış sürelerini haftalardan saatlere indiriyor.

Günümüzde televizyon izleyicileri, OTT hizmetlerinden klasik yayınla aynı deneyim kalitesini (Quality of Experience) bekliyorlar, ve yeni Harmonic EyeQ görüntü sıkıştırma iyileştirme çözümü bu amaca hizmet ediyor. Yayıncılar EyeQ ile bant genişliğini yüzde elliye kadar düşürüp CDN maliyetlerini azaltarak, daha az gecikme, daha az tampon bellek kullanımı ve daha iyi QoE ile rekabette fark yaratabiliyorlar.

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.