Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Harman Çözümleri Vietnam Ulusal Tiyatrosunda
Harman Çözümleri Vietnam Ulusal Tiyatrosunda
06.12.2017 18:38

Ba Sao Investment, Vietnam Ulusal Drama Tiyatrosu’na eksiksiz bir Harman Professional Solutions ses sistemi kurdu.

1952 yılında kurulan Vietnam Ulusal Drama Tiyatrosu, yarım yüzyılı aşkın zamandır Vietnam’ın başkenti Hanoi’de drama performansları sergiliyor. Bina popüler uluslararası turne yapımlarının giderek artan taleplerini karşılayabilmek için kısa süre önce modern bir dramatik sanatlar merkezi olarak yeniden geliştirildi. Son yenilemeleri tamamlamak ve izleyicilere dünya kalitesinde ses sunabilmek amacıyla Vietnam Ulusal Drama Tiyatrosu eski ses sistemini eksiksiz bir Harman ses çözümüyle değiştirmek için Ba Sao Investment ile çalışmayı tercih etti.

Ba Sao Investment CEO’su Nguyen Khac Anh şunları söyledi: “Vietnam Ulusal Drama Tiyatrosu bizden tesisteki her koltuğa mükemmel ses ulaştıracak modern bir ses sistemi kurmamızı istedi. Yeni Harman sistemi seste duyulabilir bir gecikme olmadan tüm salona netlik, derinlik ve anlaşılabilirlik sağlıyor. Özellikle gelecekte çıkacak yeni bileşenlerle kolay bütünleşme esnekliği nedeniyle Harman çözümünün yönetimi memnuniyet verici.

Vietnam Ulusal Drama Tiyatrosu’ndaki ses sisteminde JBL VRX900 serisi hoparlör grupları (line array), JBL PRX700 serisi güçlü hoparlörler, Crown Macro-Tech I serisi yükselteçler, bir Minidrive hoparlör yönetim sistemi ve bir Soundcraft Si Expression serisi dijital miks konsolu yer alıyor.

JBL VRX928LA küçük boyutlu çift yönlü hoparlör grubunun ses genlik şekillendirme (amplitude shading) özelliği sayesinde tiyatroda tutarlı ve eşit dağılımlı tepki için her hoparlörün yüksek frekanslı çıkışı kolayca ayarlanabiliyor.

Diyaframın arkasında kalan sesi değerlendirmeye yönelik delikli (bass-reflex) JBL VRX915S bas hoparlörü, küçük boyutunda güçlü bas frekansları sunuyor. PRX712 çift yönlü güçlü hoparlörler ilk birkaç sıra için mükemmel ön dolgu kapsama sağlıyor. Sistemde güvenilir Crown MA 5000i yükselteçler güçlü performans ve üstün güvenilirlik sunuyor. Hoparlörlerin frekansları, tek bir geniş kapsamlı aygıtta sınırlandırma, EQ, çapraz geçişler ve giriş/çıkış geciktirme özelliklerini bir araya getiren BSS FDS-334T Minidrive hoparlör yönetim sistemiyle ayarlanıyor. Bir Soundcraft Si Expression 3 dijital ses konsolu, modern tiyatro yapımlarını mikslemek için gereken çok yönlülüğü ve kompleks işlevleri sağlıyor.

Harman profesyonel ses çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 227 68 00 numaralı telefondan SF’yi arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.