Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avustralyalı Yayıncı SCA, Axia’yı Seçti
Avustralyalı Yayıncı SCA, Axia’yı Seçti
15.12.2017 17:49

Southern Cross Austereo (SCA), ülke çapında yüzden fazla radyo ve televizyon istasyonuna sahip, büyük bir Avustralyalı yayın ağı. SCA’nın belli bir sayıdaki radyo tesisini AoIP ve Axia’ya geçirme projesi kapsamında, Sydney’in iki buçuk saat kuzeyindeki Newcastle operasyonunu yeni bir binaya taşımak yer alıyor. Newcastle’da KOFM 102.9 ve NXFM Hit 106.9 radyo istasyonları var. 

SCA’da Yayın Mühendisi olan Steve Adler, Axia’ya geçişin birçok SCA tesisinde niyetlenilmiş olsa da, yeni Newcastle’e geçişin başka bir nedeni daha olduğunu söyledi: “Açıkçası tesislerimiz artık yetmediği için taşınmak zorundaydık. Fakat aynı zamanda çok eski bir analog istasyondu ve yenilenmesi gerekiyordu.

Neden çok sayıda SCA stüdyosunun AoIP’ye geçtiği sorusuna Steve, birçok işi kolaylaştırdığı yanıtını veriyor: “IP üzerinden ses teknolojisi ile işleri çok daha esnek olarak yürütebiliyorsunuz. WAN uyumlu AoIP ile daha iyi yönlendirme yapılabiliyor. Sisteminizin omurgası Axia; tüm konsollar ve sistemler. Telos Alliance’a güveniyoruz.

Newcstle’daki 2, Adelaide’daki 3 stüdyo birbirleriyle aynı. Steve, Doğu Avustralya’daki tüm stüdyolarını oldukça tek tip tutmaya çalıştıklarını söyledi: “Yaptığım tüm işleri iyi kötü standart tutmaya çalışıyoruz, bu nedenle tesislerimizin birçoğundaki stüdyolar tıpa tıp aynı.” Bu durum işleri kolaylaştırıyor; SCA mühendislerinin çoğu farklı merkezlerde tanıdık bir çalışma ortamı buluyorlar. “Axia komplike olduğu için, bu önemli.

Steve’e göre Axia komplike olabilir, ama SCA ekibi için kesinlikle hayatı kolaylaştırıyor: “Önceki sistemler zaman paylaşımlı çoğullamalıydı, ve sadece çok sayıda kanalımız vardı. AoIP ile ise sayı sınırsız. Sanal LAN ağınızı iyi kullandığınız sürece, istediğinizi yapabilirsiniz.

Steve yepyeni Axia Fusion konsollar ve Telos VX telefon sistemiyle yayına başladıkları sabahı hatırlıyor: “Her şey personelin beklentilerini aştı. Bu kadar iyi bir tesiste olabileceklerini hayal etmemişlerdi.

Personelin yeni stüdyoya hayran olmasının tek nedeni Axia Fusion AoIP konsollar ve Telos telefonlar değildi; geldikleri tesis pek modern sayılmazdı. Steve “Adeta bir görüş pencereli ve lambalı bir hücreden manzaralı harika bir villaya geldiler.” diye şaka yaptı. 

Steve eski tesisin koşullarını biraz abartıyor da olabilir, fakat Axia konsolların personelin yaratıcı üretkenliklerini arttırdığı bir gerçek. “Şu anki kolaylık ve yaratılık olanaklarıyla daha iyi içerik üretebiliyorlar.

Southern Cross Austereo yıllardır Axia ile başarılı çalışmalarını sürdürmekte olsa da, başlangıçta halledilmesi gereken bazı boşluklar vardı. Axia mühendisleri SCA’nın endişelerini özenle dinledi ve birlikte bunların üzerinde çalıştılar. İki taraf arasındaki ortak saygı ve işbirliği, Southern Cross’un içerik dağıtım sistemi SCAsat’ın gelişmesine öncülük etti ve Telos Zephyr iPort PLUS Multi-Codec Gateway yoğun kullanıldı. 

Axia ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.