Reklamı Kapat
Anasayfa > Ürünler > Studer DIOS Giriş/Çıkış Yönlendirme Otomasyonu
Studer DIOS Giriş/Çıkış Yönlendirme Otomasyonu
24.08.2017 18:00

Studer by Harman ürünü DIOS, yayın iş akışları içerisindeki karmaşık yönlendirme matrislerini yönetmek ve sadeleştirmek için tasarlanan ilk I/O yönlendirme otomasyon yazılımı. DIOS giriş/çıkış yönlendirme ve otomasyonu, otomatik ve yedekli yol bulma, tanı bildirimleri, taban bant ve IP veri taşıma ve çevrim dışı yapılandırma yetenekleri gibi yayıncıların yapımlarda verimliliği arttırmalarına ve iş akışı hatalarını azaltmalarına yardımcı olacak bir dizi özellik sunuyor. 

Giriş/çıkış yönlendirme yapım sürecinin son derece karmaşık ve zaman alıcı bir kısmı. Beklenmedik donanım sorunları, yayının kesilmemesi için sık sık yönlendirme cihazlarında acil değişiklikler gerektiriyor. DIOS tüm giriş/çıkış yönlendirme sürecini otomatikleştirerek, yapım iş akışlarını kolaylaştırma, yapılandırma ve günlük çalışma sırasında insan hatalarını azaltma imkanı veriyor ve sorun oluştuğunda programların yayına devam etmesini garantiliyor. Harman DIOS’u müşteri ihtiyaçlarına ve sürekli değişen piyasa taleplerine göre güncel tutmak için endüstri önderleri ve teknoloji çözüm ortakları ile birlikte çalışıyor.

Giriş ve çıkış yerleri belirlendikten sonra DIOS yolları tanıyor ve verileri otomatik olarak yönlendiriyor. Hatalar oluştuğunda DIOS veriyi otomatik yedek yol bulma yöntemiyle yeniden yönlendiriyor ve bir giriş/çıkış yolu kullanılamıyorsa alternatif bir yol buluyor. Kullanıma hazır yol yoksa DIOS o an kullanılmakta olan girişlerin bağlantısını kesip kullanıcıların hangi seçimin yapıma en az etki belirlemeleri için seçenekler sunuyor. Bunun yanında DIOS kullanıcılara yol kısıtlamaları ve donanım sorunlarının anında bildirimi gibi otomatik tanı bildirimleri de sağlıyor. DIOS önceki yönlendirme yapılandırmalarını geri getirerek kullanıcılara cihazlarda hızla değişiklik yapabilme ve giriş/çıkış yollarını yeniden manuel yapılandırmak zorunda kalmadan yapımlar arasında hızlı geçiş yapma olanağı sunuyor.

DIOS IP ağlarla, taban bant ağlarla veya her ikisiyle kesintisiz çalışıyor. IP/taban bant karma çalışırken DIOS yönlendirmeyi IP ve taban bant bileşenlerle oluşturulan karmaşık bir heterojen ağ ile yönetiyor. DIOS formattan bağımsız çalışıyor, aslında birçok ürünle farklı tipte verileri yönlendirmek için bir çevirici olarak davranıyor. DIOS yayıncılara farklı standartları ve API’leri tek ekosistem içerisine getirip, daha önce bağımsız çalışan üçüncü firma ürünlerini bağlama imkanı veriyor. Her türde giriş ve çıkış verilerini yönetebilen DIOS, tesisler geliştikçe ve ihtiyaçları arttıkça uyarlanabilen, ölçeklendirilebilir bir çözüm.

Donanım yetenekleri en üst düzeye çıkarılan DIOS, yayıncıların iş akışlarında dinamik olmalarını ve donanımı birleştirmelerini sağlıyor. En verimli yolu kullanarak tüm potansiyel yolları ve yönlendirme verisini belirleyen DIOS, yayıncıların daha önce statik bir modelde kullanılamayan giriş/çıkış yollarından yararlanarak yepyeni bir iş akışları dünyasının kapısını aralamalarına imkan veriyor.

DIOS kullanıcılara tesislerindeki donanımı diğer uygulamalar için kolayca farklı amaçlarla kullanma imkanı veriyor. Denetimin merkezileştirilmesi sayesinde kullanıcıların birçok değil sadece tek sistemde değişiklik yapmaları gerekiyor ve böylece yapımların kurulum ayarları için gereken süreler kısalıyor. Programları çevrim dışı oluşturma ve giriş/çıkış yollarını önceden yapılandırabilme yeteneği, kurulum sürelerini daha da kısaltıyor. Artı, önceki giriş/çıkış yolarının otomatik tanınması, yayıncıların önceki yapılandırmalara kolay ve sorunsuz geri dönmelerini sağlıyor. 

Ürün DIOS Giriş/Çıkış Yönlendirme Otomasyonu
Marka Studer
Firma SF
Telefon 0212 227 68 00
Web
www.sf.com.tr