Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Tascam, Sennheiser’ın “AMBEO for VR” Programına Katıldı
Tascam, Sennheiser’ın “AMBEO for VR” Programına Katıldı
22.01.2018 15:30

Sennheiser, TEAC Corporation ile Tascam profesyonel görüntü ve yayın cihazları markasının AMBEO for VR işbirliği programına katıldığını duyurdu. VR, AR ve 3D içerik yaratıcıları için kesintisiz yapım iş akışları ve karşılıklı çalışma uyumluluğu sağlamak için oluşturulan bu Sennheiser programı, tanınmış saha kayıt aygıtları, canlı sanal gerçeklik kameraları, canlı görüntü akış yazılımları, miks yazılım eklentileri ve VR platformlarının üreticileri ile iş birliği içeriyor. 

Görüntü yapım ve yayın uygulamalarına yönelik ses sistemleri üreten TEAC, Tascam DR-701D altı kanallı kayıt cihazı için yeni aygıt yazılımını sunuyor. Aygıt yazılımının 2.0 sürümü, şimdi Sennheiser AMBEO VR mikrofondan A veya B formatında kayıt için Sennheiser A-to-B çevirici içeriyor. TEAC ve Sennheiser, sayıları hızla artan sanal gerçeklik yapımlarını destekliyorlar.

Sennheiser AMBEO Immersive Audio Eşbaşkanı Veronique Larcher şunları söyledi: “Sennheiser TEAC Corporation’ın sanal gerçeklik işbirliği için AMBEO’ya katılmasını memnuniyetle karşılıyor. Tüm dünyadan içerik yaratıcılarının beğendikleri bir ürün olduğu için Tascam DR-701D ses sistemini hazır bulundurmaktan onur duyuyoruz. Yeni aygıt yazılımı sayesinde Tascam artık A veya B formatlı Ambisonics kayıtlar için AMBEO VR Mic mikrofonu tam olarak destekliyor.

TEAC Corporation CEO ve Başkanı Yuji Hanabusa ekledi: “Tascam yıllardır görüntü yapım ve yayın alanında ses profesyonellerini destekliyor, ve hızla gelişen VR dünyasını desteklemek için Sennheiser AMBEO ile işbirliği yapmaktan onur duyuyoruz. Endüstri lideri DR-701D’ye Ambisonics desteğinin eklenmesi yaratıcılığı arttırıyor ve dijital eğlence, eğitim ve bilgi paylaşımının geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.