Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fransız Kanalı HD’ye Harmonic ile Geçti
Fransız Kanalı HD’ye Harmonic ile Geçti
22.01.2018 16:42

Secom Group’un bir parçası olan Fransız bölgesel televizyon haber kanalı Grand Lille TV, Harmonic Spectrum medya sunucu platformu kullanarak başarıyla HD’ye geçti ve ek bir kanalın yayınına başladı. Güçlü CiaB (Channel-in-a-Box) yeteneklerine sahip Harmonic çözümü, görüntü dağıtımını hızlandırıyor ve yeni kanalların açmanın süresini ve maliyetini yayıncının eski playout sistemlerine göre azaltıyor. 

Secom Group Sorumlu Teknik Başkanı Vincent Charley şunları söyledi: “Grand Lille TV’de kısa süre önce piyasa erişimimizi genişletmek için Grand Littoral TV adlı ikinci bir haber kanalının yayınına başladık. Her gün çok sayıda canlı acil haber olayı ile uğraştığımız için, verimli, güvenilir ve esnek bir playout çözümüne ihtiyaç duyduk. Harmonic Spectrum platformu bulut tabanlı Chyro trafik sistemimizle kesintisiz çalışarak, bize acele, yüksek kaliteli haber içeriklerini hızla ve düşük maliyetle yayınlamakta yardımcı oluyor.

Grand Lille TV Fransa’nın kuzeyinden DVB-T yayını yapıyor, ayrıca önde gelen Fransız servis sağlayıcılar aracılığıyla IPTV de sunuyor. Grand Lille TV ve Grand Littoral TV’deki Harmonic CiaB çözümünün merkezindeki Spectrum MediaDeck medya sunucusunda, ChannelPort bütünleşik kanal playout ve Polaris Play otomasyon sistemleri var. Logo ekleme, master kontrol anahtarlama ve klip oynatma işlerini güvenilir medya sunucu siteminin üzerinde bir araya getiren ChannelPort sistemi, yeni kanalların etkin maliyetle kurulmalarını hızlandırıyor. Harmonic Spectrum çözümü ile bulut tabanlı Chyro teknolojisi arasındaki tam bütünleşme, HD yayınların çizelgelenmesi, kaydedilmesi, logo eklenmesi ve yayınlanmalarını mümkün olan en iyi duruma getiriyor. 

Harmonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.