Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > İskoçya Kraliyet Konservatuarından Panasonic ile Çekim ve Akış
İskoçya Kraliyet Konservatuarından Panasonic ile Çekim ve Akış
23.01.2018 12:31

İskoçya Kraliyet Konservatuarı geniş çaplı bir AV yenileme projesi kapsamında Panasonic uzaktan kumandalı kamera teknolojisiyle gösterileri çekme, kaydetme ve internet üzerinde canlı yayınlama yeteneğine kavuştu. 

Panasonic performanslarda daha geniş bir izleyici kitlesine erişmek amacıyla ama gösteri alanlarından ikisine çok kameralı görüntü akış sistemi tasarlayıp kurarken müzik hizmetleri konusunda uzman Duet Media firmasıyla birlikte çalıştı.

Kurulan sistem Panasonic AW-UE70 kamera ile AW-HEA10 kamera destek birimi tabanlı. iPad ile denetlenebilen sistem, konservatuarın amaçlarını karşılıyor; eğitim almamış kişilerce kullanılabilme, özel personel ve eğitim gereksiniminin az olması.

Duet Media Technologies Genel Müdürü Paul Barton Hodges şunları söyledi: “Beni Panasonic sistemlerine yönelten, kullanım kolaylıkları oldu. Her mekanda biri konser salonunun arka tarafının ortasında, diğer ikisi yanlarda olmak üzere sürekli sabit duran üç UE70 kameramız var. Tripod üzerindeki dördüncü bir kamera sahnede, çok yönlü bir kullanım sunuyor.

Duet Media daha önce de bir dizi Panasonic PTZ kamerası kullanmış olsa da, HEA10 kamera destek birimiyle birlikte kullandığı ilk kurulum bu oldu.

Paul Barton Hodges ekledi: “Kraliyet Müzik Okulu’nda benzer bir sistemi gördükten sonra yönetim ve sanatçılar bir benzerini kurmakta istekli davrandı. Kameraların konumlarını denetleyen kontrol donanımlarını da içeren, eksiksiz bir kurulum oldu.

Uzaktan kumandalı 4K kamera AW-UE70 mükemmel bir zoom aralığı ve sıra dışı pan-tilt performansıyla, HDMI yoluyla 25p’de 3840x2160 çözünürlük sunuyor ve 4K IP görüntü alkışı ve kamera içi 4K kayıt yapabiliyor. 

İskoçya Kraliyet Konservatuarı Tuşlu Çalgılar Şefi Profesör Aaron Shorr yorum yaptı: “Sistemin gerçek yeniliği, tamamının iPad’lerle çalıştırılabilme yeteneği sayesinde operatörü izleyicilerin arasında oturup konseri deneyimlemek için serbest bırakırken kameraları ve canlı kayıtları denetleyebilmesi. Kurulumun bu yönü benzersiz ve donanımdan ya da iPad’lerden tek kişiyle operasyona imkan veriyor.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.