Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mavi Grup İletişim Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Radyo Projesini Tamamladı
Mavi Grup İletişim Süleyman Demirel Üniversitesi’nde Radyo Projesini Tamamladı
16.02.2018 17:31

Süleyman Demirel Üniversitesi’nin vizyonu ve misyonu doğrultusunda; eğitim, kültür, sanat konularına, haber bültenlerine, üniversitedeki bilim ve sanat etkinliklerine, Türk ve dünya müziğinin seçkin örnekleriyle hazırlanmış müzik eğlence programlarına yer verilerek Mart 1994’te, “Üniversite FM” adıyla başlatılan ve ilk kez 1997’de internet üzerinden sesli ve görüntülü olarak tüm dünyaya iletilen radyo yayınlarında yeni bir döneme geçildi. “Radyo SDÜ” adıyla, mekansal ve teknolojik açıdan yenilenen radyoya Isparta’da FM 97.0 frekansından, internet üzerinden ise http://radyo.sdu.edu.tr adresinden erişilebilmekte. 

Üniversitenin Radyo Televizyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (SDÜ RATEM) tarafından gerçekleştirilen yayınlar için kullanılan kayıt, yapım, yayın stüdyoları ve tüm donanım “Sayısal Ses Ağı” (AoIP - Audio Over IP) formatına uygun olarak tasarlandı. Radyo SDÜ, bu projesinde Mavi Grup İletişim firmasından destek alarak, yayın masasında 8 kanallı Axia IQ’u, ses işlemcisinde Omnia Volt’u tercih etti. 

Projede kullanılan ürünler hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi Grup İletişim’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.